Start Namysłów - KS Krapkowice 0-3

Odsłony: 2023

Porażką zakończyli pojedynek z KS-em Krapkowice piłkarze czerwono-czarnych. W zaległym meczu 19. kolejki czerwono-czarni ulegli rywalowi na swoim stadionie aż 0-3, choć wynik nie oddaje w pełni obrazu spotkania. Można napisać, że namysłowianie doświadczyli deja vu z jesieni, gdzie też przegrali z KS-em takim samym wynikiem, także do przerwy bezbramkowo remisując. Wtedy jednak krapkowiczanie sięgnęli po 3 punkty, będąc zespołem wyraźnie lepszym. Dziś przewaga w polu gości nie była specjalnie widoczna, choć to oni starali się częściej prowadzić grę. Do przerwy Start skupiony na defensywie nie dopuścił do zagrożenia bramki Zacharskiego, a przeciwnik choć podejmował ataki, to też nie do końca udane. W 24’ P.Pabiniak po podaniu za plecy krapkowiczan uderzył w boczną siatkę, natomiast w 43’ tylko dzięki interwencji Cyganika goście nie stracili gola, po tym jak Patryk z 16 metrów huknął przy słupku. Rywale odgryźli się w 28’, za to bardzo groźną główką z 8 metrów Wojtasika, którą Zacharski kapitalną paradą odbił na korner.

Zaraz po przerwie P.Pabiniak zmieścił piłkę w bramce KS-u (48’) po świetnym podaniu Szczygła, ale arbiter liniowy bardzo zdecydowanie zasygnalizował ofsajd i gola nie uznano. W odpowiedzi goście, ku naszemu smutkowi, zdobyli prawidłowego gola (50’) z karnego, podyktowanego po bardzo wątpliwym zagraniu ręką Ciupy. Pewnym egzekutorem „wapna” okazał się doświadczony Rychlewicz. Szkoda, że w 54’ Smolarczyk nie zdołał doprowadzić do wyrównania, gdy z 8 metrów główkował po precyzyjnej centrze Szczygła. W 63’ powinien być mimo to remis, gdy po kolejnym doskonałym zagraniu Szczygła (zagrał między dwóch obrońców KS-u) w świetnej sytuacji znaleźli się bracia Błach. Problem w tym, że wzajemnie sobie przeszkodzili i zamiast gola, oglądaliśmy frustrację ich kolegów z drużyny. Jeszcze w 77’ po akcji prawą flanką Biczysko zagrał do P.Pabiniaka, a ten wystawił ją wzdłuż 3 metra. Ale zamykający akcję Kamil Błach nie zdołał jej sięgnąć. A że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić… W 83’ po kontrze gości i kolejnym błędzie sędziego głównego (uznał korzyść, której nie było) do piłki na 20 metrze doszedł Płóciennik i płaskim strzałem pokonał „Zachara”. Natomiast dobił nas w 87’ Wojtasik, który głową – po rozegraniu rzutu wolnego – znalazł skuteczny sposób na pokonanie namysłowskiego golkipera. Tym sposobem przegrywamy wysoko mecz, w którym wcale nie odstawaliśmy od faworyta z Krapkowic. Goście sięgnęli po zwycięstwo w meczu, w którym Start wcale nie ułatwił im zadania, walcząc na całej długości i szerokości boiska przez 90 minut. Naszym chłopakom dziękujemy za walkę, natomiast żółto-niebieskim gratulujemy sukcesu.

Obszerną relację z potyczki Start Namysłów – KS Krapkowice zamieścimy w najbliższym czasie. [MK, KK]

Namysłów, dn. 29.05.2018 r. (wtorek) – godz. 18:00
zaległa 19. kolejka IV ligi opolskiej (klasa rozgrywkowa nr 5)

NKS START NAMYSŁÓW – KS KRAPKOWICE 0-3 (0-0)

0-1 Rychlewicz 50’ rzut karny
0-2 Płóciennik 83’
0-3 Wojtasik 87’

NKS START: Zacharski – Sarnowski, Ł.Pabiniak [k], Ciupa, Krystian Błach – Szczygieł (70.Kostrzewa), Ptak, Biczysko, Świerczyński (82.D.Adrian) – Smolarczyk (60.Kamil Błach) – P.Pabiniak (89.W.Czech).
Rezerwowi: Rachel, Zieliński, Drapiewski.
Stroje: koszulki w czerwono-czarne pionowe pasy – czarne spodenki – czerwone getry.

KRAPKOWICE: Cyganik [k] – Strinczek, Atroszko, Pindral, Płóciennik, Niespodziński (82.Jakwert), Steczek, Rychlewicz (85.Gomoła), Szymański, Matuszek (90.Niestrój), Wojtasik.
Rezerwowy: Boruszek.
Trener: Łukasz WICHER.
Stroje: niebieskie.

Sędziowali: Dymitr Zubal (jako główny) oraz Adam Czerwiński i Jacek Krzciuk (wszyscy KS Opole).

Żółte kartki: Strinczek (70.), Cyganik (85.).