Victoria Chróścice - Start Namysłów 1-1

Odsłony: 3345

W końcu powiało optymizmem. Dziś piłkarze namysłowskiego Startu rozegrali mecz kontrolny z Victorią Chróścice i po ciekawym – głównie przed przerwą – występie, zremisowali 1-1 z było nie było, liderem opolskiej klasy okręgowej. Przed spotkaniem spodziewaliśmy się wyrównanego pojedynku, sugerując nawet, że to przeciwnicy są lekkim faworytem ze względu na świetne występy jesienią i dobrą formę (komplet zwycięstw) w sparingach. Start nie okazał jednak specjalnej atencji przed przeciwnikiem i stąd nasza satysfakcja z gry po ostatnim gwizdku. Na ścisłość zadowoleni jesteśmy z przebiegu pierwszej części pojedynku, kiedy to czerwono-czarni osiągnęli przewagę w polu i mądrze rozgrywali piłkę. Przełożyło się to na kilka bardzo dobrych okazji bramkowych, z których jedną wykorzystaliśmy. W 15’ po ładnym rozegraniu piłki i wymianie kilku podań ta trafiła na lewo do Kostrzewy, który dośrodkował na krótki słupek. Tam Smolarczyk przyjął „kulę” na klatkę piersiową, po czym z bliska pokonał Walkowicza. Niebawem (23’) w jednym ataku mogliśmy trzykrotnie zaskoczyć golkipera rywali, ale kolejno P.Pabiniakowi, Smolarczykowi i D.Adrianowi to się nie udało. Z kolei w 28’ Kostrzewę w dobrej sytuacji zastopował wspomniany przed chwilą Walkowicz. Rywale odgryźli się groźnie tylko w 43’, jednak jeden z nich przegrał sytuację „1 na 1” z Zacharskim.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. Trener Zalwert dokonał kilku korekt w składzie (podobnie jak jego vis a vis) i wytraciliśmy impet sprzed przerwy. W 53’ tylko brakowi precyzji chróściczanie „zawdzięczają” fakt, że nie wyrównali, bo uderzenie z 16 metrów na pustą bramkę Startu było nieprecyzyjne. Z kolei w 68’ „Zachar” przy wsparciu J.Adriana zastopował jednego z rywali przed polem bramkowym. Aktywniejsza i bardziej ofensywna gra Victorii przyniosła efekt w 88’, gdy do długiej piłki zagranej między naszych obrońców doszedł Koval. Pierwszy strzał rywala Zacharski zdołał obronić, ale przy dobitce był już bezradny.

Ostatecznie padł rezultat 1-1, który może nie jest szczytem marzeń, ale ważne, że nie przegraliśmy. Zdecydowanie bardziej jednak pokrzepił nas fakt dobrej w końcu gry czerwono-czarnych, bo faktycznie oglądaliśmy spore fragmenty przemyślanych rozwiązań, które chcielibyśmy też widzieć podczas wiosennych meczów i punkty. Szkoda, że tylko przed przerwą, bo potem nasze poczynania popadły we wcześniej widzianą (w sparingach) przeciętność. Można śmiało napisać, że pierwsze 45 minut z Victorią było najlepszą połówką, jaką Start Namysłów rozegrał w zimowym okresie przygotowawczym. A pamiętajmy, że znów nasz coach nie mógł skorzystać z Żołnowskiego (praca), Ł.Pabiniaka (uraz) i Ciupy (sprawy osobiste). Do tego kwadrans po przerwie z powodu kontuzji boisko opuścić musiał inny podstawowy gracz zespołu Ptak. Dlatego możemy spokojnie zapisać ten pojedynek na plus. Na minusie i to dużym były za to warunki atmosferyczne, gdyż piłkarze obu zespołów zmagali się nie tylko ze sobą, ale także temperaturą -10̊ Celsjusza.

Szczegółową relację z pojedynku w Opolu zamieścimy niebawem. [MK, KK]

Opole, dn. 24.02.2018 r. (sobota) – godz. 12:00
mecz sparingowy nr 5

VICTORIA CHRÓŚCICE – NKS START NAMYSŁÓW 1-1 (0-1)

0-1 Smolarczyk 15’ (asysta Kostrzewa)
1-1 Koval 88’

VICTORIA: Walkowicz – Marek, Jacek, Duda, Borosz, Tomczak, Dastin Polok, Perz, Szramowski, Damian Polok, Guilherme.
Grali ponadto: Zmarzlik, Szywalski, Koval, Mateja, Olszacki, Budnik.
Trener: Łukasz KABASZYN.

NKS START: Zacharski (46.zawodnik testowany) – Zieliński, Sarnowski, J.Adrian, Kamil Błach – Kostrzewa (76.Sobolewski), Ptak (57.Świerczyński), D.Adrian, Świerczyński (46.Szczygieł) – P.Pabiniak (46.W.Czech), Smolarczyk (58.P.Pabiniak).