WKS Wieluń - Start Namysłów 0-2

Odsłony: 3696

Zwycięstwa w 2017 roku, to już powoli piłkarska norma w Namysłowie. W dzisiejszym pojedynku w Wieluniu podopieczni Grzegorza Rośka zmierzyli się z tamtejszym WKS-em, na co dzień występującym w sieradzkiej klasie okręgowej. Start sprostał oczekiwaniom kibiców i w przekonujący sposób sięgnął po swoje, czyli wygraną. Sukces zapewnił nam nieoceniony Patryk Pabiniak, który dwoma trafieniami zadecydował o końcowym wyniku. Goli mogło być więcej, ale w kilku innych sytuacjach zawiodły celowniki.

Już do przerwy czerwono-czarni osiągnęli dosyć wyraźną przewagę, mimo, że mieli problem z rozgrywaniem piłki. Wszystko przez bardzo wąskie boisko, na którym obu drużynom przyszło rywalizować. Ale ten „mankament” znacząco nie utrudnił realizacji nakreślonego planu, bowiem po zaproszeniu arbitra na odpoczynek, nasz zespół prowadził już 1-0. Gola w 42’ zanotował wspomniany P.Pabiniak, który świetnym uderzeniem z 10 metrów z woleja wykorzystał dośrodkowanie z prawej flanki Świerczyńskiego.

Zaraz po zmianie stron namysłowski „setnik” (P.Pabiniak jako jedyny w obecnej kadrze ma na koncie ponad 100 goli w oficjalnych pojedynkach Startu) trafił po raz drugi. Tym razem w 48’ otrzymał świetne prostopadłe podanie od Paszkowskiego po czym wyszedł „sam na sam” z M.Nowakiem i uderzeniem po długim słupku podwyższył prowadzenie. W kolejnych minutach czerwono-czarni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, z rzadka dopuszczając przeciwników pod własne przedpole. Ostatecznie bez większych kłopotów dowieźli korzystny wynik, co oznacza, że zanotowali czwartą sparingową wygraną z rzędu.

Teraz czeka nas tydzień przerwy, a w następną sobotę test nr 7, w którym zagramy z LZS-em Gronowice.

Obszerną relację z rywalizacji WKS Wieluń – Start Namysłów zamieścimy niebawem. [MK, KK]

Wieluń, dn. 18.02.2017 r. (sobota) – godz. 16:00
mecz sparingowy nr 6

WKS WIELUŃ – NKS START NAMYSŁÓW 0-2

0-1 P.Pabiniak 42’ (asysta Świerczyński)
0-2 P.Pabiniak 48’ (asysta Paszkowski)

WIELUŃ: M.Nowak – Banaś, Majsiak, Karasiak, Cyrus – Dorota, Mikołajczyk, Matyja, Rejman – Kalemba – K.Nowak.
Grali ponadto: Błasik, Kamiński, Panek.
Trener: Artur TOMCZYK.

NKS START: Kodliuk – Zieliński (46.L.Pabiniak), Adrian, Żołnowski (60.Drapiewski), Wolski (60.K.Kurzawa) – Świerczyński (46.Kostrzewa), Wilczyński (46.Ptak), Paszkowski (60.D.Raszewski), Hołub (46.Lavrinenko) – Raduchowski (60.Smolarczyk), P.Pabiniak [k] (60.W.Czech).
Trener: Grzegorz ROSIEK.