Piast Nowa Ruda - Start Namysłów 1-1, karne 3-1

Odsłony: 5010

Remisem zakończyli namysłowscy piłkarze pierwszy tegoroczny sparing. W pojedynku w Nowej Rudzie, gdzie Start przebywa na zgrupowaniu, z miejscowym Piastem (na co dzień występującym w grupie wschodniej IV ligi dolnośląskiej) osiągnęliśmy wynik 1-1. W ramach uatrakcyjnienia test-meczu, obie jedenastki postanowiły dodatkowo zmierzyć się jeszcze w konkursie jedenastek. Tu wyższość wykazali gospodarze, wygrywając 3-1.

Spotkanie, jak to mecze kontrolne w początkowej fazie przygotowań, niespecjalnie rzuciło na kolana. Owszem, momentami nieliczna publika była świadkiem ciekawych akcji, zdecydowanie więcej było jednak w tym pojedynku szarpanej walki. Czerwono-czarni nieźle zaprezentowali się przed przerwą i to oni wyszli na prowadzenie. W 14’ dośrodkowanie w szesnastkę Ptaka na tyle niefortunnie odbił Lis, że głową wpakował futbolówkę do własnej siatki. Rywale odpowiedzieli po zmianie stron, przeważając w polu oraz będąc drużyną bardziej aktywną w ofensywie. Nasz coach dokonał wówczas kilku zmian, a poza tym chłopcy wyraźnie odczuwali też w nogach dwa tygodnie intensywnej pracy nad wytrzymałością. W 69’ do remisu doprowadził Schmidt, który po serii błędów naszej defensywy dopadł do futbolówki i z 10 metrów pokonał golkipera Startu. Na przestrzeni 80 minut (grano 2 x 40 minut) obie jedenastki stworzyły sobie jeszcze kilka okazji, jednak żadnej ze stron nie udało się przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść.

Namysłowscy ulubieńcy z Pułaskiego pozostaną w Nowej Rudzie do niedzieli, gdzie oprócz zwiększonej dawki treningów, w sobotę rozegrają kolejny sparing. Tym razem o 11:30 na obiekcie CTS-u Nowa Ruda podopieczni trenera Grzegorza Rośka zmierzą się z IV-ligowym Orłem Ząbkowice Śląskie.

Pełną relację ze spotkania Piast – Start zamieścimy w najbliższym czasie. [MK, KK]

Nowa Ruda, dn. 25.01.2017 r. (środa) – godz. 18:30
mecz sparingowy nr 1

PIAST NOWA RUDA – NKS START NAMYSŁÓW 1-1 (0-1), rzuty karne 3-1

0-1 Lis 14’ gol samobójczy (asysta Ptak)
1-1 Schmidt 69’

PIAST: Kuczaj – Buryn, Polak, Lis, Kęska, Schmidt, Bolisęga, Mika, Starczukowski, Kołat, Czechura.
Grali ponadto: Mańczyk, Sarkowicz, Borek, Stasiński, Sekuła.
Trener: Przemysław ACHREM.

NKS START: Kodliuk – Krystian Błach, Adrian, Żołnowski, Wolski – D.Raszewski, Ptak, Drapiewski, Kamil Błach – P.Pabiniak [k], Raduchowski.
Grali ponadto: Zacharski, Świerczyński, Zieliński, Czech, K.Matłosz, Szczygieł.
Trener: Grzegorz ROSIEK.