LMM: Stal I Brzeg - Start I Namysłów 4-2

Odsłony: 2345

W środę do gry wróciła „jedynka” młodzików Startu Namysłów. Na pierwszy bój o punkty w grupie mistrzowskiej udaliśmy się do Brzegu, na mecz z tamtejszą Stalą. Po kilku ciężkich miesiącach (ze względu na brak dostępności boisk otwartych i treningach na salach) było u nas widać przede wszystkim problem ze swobodnym przesuwaniem się formacji na boisku. Mimo przewagi w posiadaniu i utrzymywaniu się przy piłce gospodarzy, ten element właśnie zadecydował o utracie pierwszej bramki. Nienajlepsza komunikacja i dziura w linii defensywnej pozwoliła zawodnikowi Stali na bardzo ładne dłuższe podanie pomiędzy naszego stopera, a bocznego obrońcę. Tam bez kłopotu niepilnowany Herman zabrał się w kierunku namysłowskiej bramki i bez problemu pokonał Kowalewicza. Kolejny stracony gol, to błąd techniczny naszego obrońcy i niedokładne uderzenie piłki, które spowodowało, że wróciła ona kilka metrów przed nasza bramkę, gdzie dokładnym strzałem po ziemi Młynarczyk nie dał szans bramkarzowi. W międzyczasie próbowaliśmy się odgryzać rywalowi. Bardzo dobrej sytuacji 1 na 1 nie wykorzystał Kmieć. Strzał Eryka minimalnie przeleciał obok słupka gospodarzy. Kilka minut po dobrej akcji Niedźwiedzkiego trafienie kontaktowe uzyskał Klimczak. Oskar ograł rywala i pociągnął z piłką wzdłuż bramki, dogrywając ją na 5 metr, gdzie na raty, ale skutecznie zdołaliśmy umieścić futbolówkę w bramce. Gdy wydawało się, że nic więcej nie wydarzy się w I połowie, straciliśmy trzecią bramkę. Brak komunikacji i zła decyzja Gali o podjęciu dryblingu pod własna bramką, przy obecności trzech rywali, pozwoliła Młynarczykowi po ładnej interwencji Kowalewicza, ale i dobitce, ustalić wynik do przerwy.

Początek drugiej połowy, to – wydawało się – niegroźna sytuacja, po której Stał otrzymała rzut rożny. Przy biernej postawie naszych zawodników największym sprytem wykazał się gracz Młynarczyk, który z 3 metrów dziubnął piłkę obok interweniującego Błażkowa i w ten sposób skompletował hat-tricka. Przebieg gry nie zmienił się znacząco, ale wyżej ustawiony przeciwnik pozwalał nam na stwarzanie większej liczby sytuacji bramkowych. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Burneckiego, technicznym uderzeniem bramkę dla naszego zespołu zdobył Kuropatwa. Chłopcy starali się gonić wynik, ale niestety zdecydowanie brakowało im skuteczności. Okazję miał Burnecki, lecz jego mocny strzał z 7 metrów zatrzymał bramkarz rywali. Kolejna bardzo dobrą okazję miał też Kmieć, tyle że piłka po raz kolejny o centymetry minęła słupek świątyni brzeżan. Drużyna Stali także miała swoje sytuacje, lecz dobrze w bramce zachowywał się Błażków. Wynik meczu nie uległ już zmianie i to nasz zespół musiał uznać wyższość rywali przegrywając tego dnia 2-4. [JD]

Brzeg, dn. 27.03.2019 r. (środa) – godz. 18:30
1. kolejka Ligi Młodzików, grupa I mistrzowska

STAL I BRZEG – START I NAMYSŁÓW 4-2 (3-1)

1-0 Herman 4’
2-0 Młynarczyk 15’
2-1 Klimczak 19’
3-1 Młynarczyk 22’
4-1 Młynarczyk 33’
4-2 Kuropatwa 46’

STAL I: Jacheć – Dworzycki, Kuziemski [k], M.Komarnicki, Herman, Młynarczyk, Kaszczyszyn, Ożóg, Kędra.
Grali ponadto: Stankiewicz, Terlecki, Sikorski, Zachwiej, Stach, Grajcar, K.Komarnicki, Senecki.
Trener: Damian DZIURA.

START I: Kowalewicz – Burnecki [k], Kmieć, Klimczak, Strózik, O.Niedźwiedzki, M.Niedźwiedzki, Gąsior, Gala.
Grali ponadto: P.Wajs, Kuropatwa, Lorenz, Kwaśniewski, Błażków.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

Sędziował: Adam Załugowicz (KS Opole).