LM: Awans jest nasz!

Odsłony: 2343

Młodzicy namysłowskich drużyn Startu zakończyli w poniedziałek rundę jesienną rozgrywek, w których występują. Co ciekawe, w jednym dniu doszło do rywalizacji namysłowsko-oleskiej. Pierwszy zespół Startu pewnie wygrał z rezerwami OKS-u na jego terenie, natomiast czerwono-czarna „dwójka” musiała uznać wyższość żółto-niebieskiej „jedynki”. Szczegóły prezentujemy poniżej.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej udaliśmy się na mecz do Olesna z tamtejszymi rezerwami OKS-u. Na mecz pojechaliśmy całą kadrą. Dobrze weszliśmy w spotkanie od razu przejmując kontrolę nad przebiegiem gry. Wynik otworzył Strózik, który wyplutą przez bramkarza piłkę dobił z 5 metrów. Tuż po wznowieniu gry od środka przejęliśmy ponownie futbolówkę i po dobrym przyjęciu Kuropatwa minął dwóch obrońców uderzając lekko obok wychodzącego golkipera gospodarzy w dalszy róg bramki. Kolejna bramka padła 6 minut później, po tym jak dobre dośrodkowanie Maruszaka wykorzystał Klimczak podwyższając wynik na 3-0 dla namysłowian. W 24' po dobrym podaniu od Niedźwiedzkiego, Drobina wykorzystał swoją szybkość i pewnie po ziemi uderzył w krótki róg bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie (4-0), choć mieliśmy dużo więcej sytuacji bramkowych od rywali. Ale tak jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach, szwankowała skuteczność.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Minuta 39’, to bardzo ładne dośrodkowanie z dużego palca Burneckiego, które przelobowało bramkarza. Pod bramką świetnie odnalazł się Kmieć i z 6 metrów uderzeniem z powietrza podwyższył rezultat. Niestety, chwilę później mieliśmy powtórkę z naszej bramki na 2-0. Napastnik Olesna biernie atakowany przez naszych zawodników minął obrońcę i zdobył bramkę, strzelając obok interweniującego Błażkowa. W drugiej odsłonie brakowało nam zdecydowania pod bramką rywali i w jednej z takich sytuacji interweniujący bramkarz gospodarzy łapiąc piłkę, dłuższym zagraniem za połowę uruchomił swojego kolegę. Piłka minęła źle obliczających tor lotu naszych obrońców, a brak zdecydowania Błażkowa pozwolił dojść napastnikowi OKS-u do sytuacji. Igor delikatnym wślizgiem nabił napastnika, od którego kolana piłka potoczyła się do pustej bramki. Wynik ustaliliśmy w 53' po akcji Maruszaka i jego dobrym uderzeniu, ale przede wszystkim przytomnym zachowaniu Strózika i dobitce z 5 metrów.

Nasze zwycięstwo oznaczało, że nie oglądając się na pozostałe wyniki, zdobyliśmy 2. miejsce gwarantujące awans na wiosnę do ligi mistrzowskiej województwa. Gratulujemy naszym piłkarskim nadziejom i życzymy powodzenia w 2019 roku! [JD]

Olesno, dn. 05.11.2018 r. (poniedziałek) – godz. 14:30
11. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

OKS II OLESNO – START I NAMYSŁÓW 2-6 (0-4)

2-6 Strózik 53’

OKS II: Kubas – Famuła, Wąsiński, Piech, Świtalski [k], E.Rataj, Dratwa, Machnik, Ligenza.
Grali ponadto: S.Szczęść, Skowronek, Szczęść, J.Rataj.
Trener: Zbigniew BIENIAS.

START I: Kowalewicz – Kmieć, Strózik, Kuropatwa, O.Niedźwiedzki, M.Niedźwiedzki, Gąsior [k], Burnecki, Gala.
Grali ponadto: P.Wajs, Kwaśniewski, Klimczak, Porzucek, Lorenz, Kotasiński, Maruszak, Błażków, Drobina.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

Sędziował: Maksym Szewczuk (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

Bez większej historii odbyło się spotkanie rezerw namysłowskich młodzików z pierwszą drużyną OKS-u Olesno. Rywale wywieźli z Namysłowa 3 punkty, po tym jak zdobyli dwie bramki bez jakiejkolwiek skutecznej odpowiedzi czerwono-czarnych. Wynik już w 6’ otworzył Stróżyk, który sprytnym uderzeniem pokonał Bartosika. W kolejnych minutach ambitna gra namysłowian spowodowała, że końcowe rozstrzygnięcie niemal do ostatnich minut było sprawą otwartą. Ale na dwie minuty przez upływem regulaminowego czasu gry sposób na namysłowskiego golkipera znalazł Kokot i tym samym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2-0.

Ostatecznie rundę jesienną OKS I zakończył na 4. pozycji w lidze z dorobkiem 21 punktów (7-0-3, bramki 46-18). Z kolei młodzi czerwono-czarni uplasowali się na przedostatniej pozycji (nr 10) z bilansem 3 punktów (1-0-9, gole 7-58). [KK]

Namysłów, dn. 05.11.2018 r. (poniedziałek) – godz. 14:30
11.kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

START II NAMYSŁÓW – OKS I OLESNO 0-2 (0-1)

0-1 Stróżyk 6’
0-2 Kokot 58’

START II: Bartosik – J.Wajs, Boba, Hodyra, Noga, Panek, Rudzki [k], Bociąga, Głód.
Grali ponadto: Tomicki, Hnatyszyn, J.Konefał, Lewicki, Żurkiewicz, Chmura.
Trener: Kamil BŁACH.

OKS I: Hadam – Sobczyk [k], Kokot, Gryga, Janczyk, Kiełbus, Kaczmarek, Jankowiak, Nowak.
Grali ponadto: Statuch, J.Kaczmarczyk, D.Kaczmarczyk, Stróżyk, Seidel.
Trener: Michał BIENIAS.

Sędziował: Bogdan Kosut (KS Opole).

Mecz trwał: 63 minuty (31+32).