OLJ: Start Namysłów - MKS Kluczbork 0-5

Odsłony: 2388

Nie udał się niedzielny mecz juniorom starszym namysłowskiego Startu. W pojedynku z faworyzowanym MKS-em Kluczbork nasz zespół nie miał zbyt wielu czysto piłkarskich argumentów, aby przeciwstawić się ofensywnie i z rozmachem grającym gościom. Ci od początku przejęli inicjatywę i już po 4 minutach prowadzili (gol Rychlika). W kolejnych minutach było niewiele lepiej, więc po kwadransie przegrywaliśmy już 0-3 (trafienia Witka i ponownie Rychlika), w praktyce tracąc realne szanse na punkt(-y). Tak zresztą się stało. Do przerwy więcej strat czerwono-czarni już nie zanotowali, podobnie jak przez spory okres czasu drugiej części. W końcówce jednak ekipa z Kluczborka postarała się o dwa kolejne gole (Knopik i Jaszczak z karnego) i ostatecznie całkowicie zasłużenie rozgromiła rezydentów z ulicy Pułaskiego aż 5-0.

Wygrana świętowana była przez graczy MKS-u bardzo efektownie, bo oznaczała zapewnienie sobie awansu do rozgrywek makroregionalnych. Nasz zespół z kolei musi natomiast zewrzeć szeregi, aby nie wmieszać się niepotrzebnie w walkę o utrzymanie. [KK]

Namysłów, dn. 04.11.2018 r. (niedziela) – godz. 10:00
13. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów

NKS START NAMYSŁÓW – MKS KLUCZBORK 0-5 (0-3)

0-1 Rychlik 4’
0-2 Witek 12’
0-3 Rychlik 15’
0-4 Knopik 84’
0-5 Jaszczak 90’ rzut karny

NKS START: D.Gacek – Czuczwara [k], J.Wojciaczyk (87.Rojowski), Mateusz Golonka (62.A.Fiedeń), Suliga (46.Wierzbicki), D.Maćków, Sikora (46.Grzesik), K.Fiedeń (75.Łyżniak), Miłosz Golonka, R.Czech, T.Maćków.
Rezerwowi: Kilan, Duchnik.

MKS: Banasiński – Gurok [k], Rychlik (87.Lizoń), Witek (75.Kondracki), Paradowski, Oczowiński, Serzhaniuk (65.Sypko), Suslik, Wojnarowski (51.Knopik), Jaszczak, Kalus.
Rezerwowi: Przybysz, Maadane, Spurek.
Trener: Wojciech PACHOLAK.

Sędziowali: Miłosz Pukajło (jako główny) oraz Mariusz Jedliński i Kamil Fabjan (wszyscy KS Opole).

Żółte kartki: Suliga (27.), Grzesik (48.), R.Czech (71.).

Mecz trwał: 93 minuty (47+46).