LM: Dwa skrajne wyniki

Odsłony: 2053

W Lidze Młodzików walka trwa na całego i to z udziałem dwóch namysłowskich drużyn Startu. Tym razem „jedynka” pewnie pokonała rówieśników z Wołczyna, natomiast drugi zespół został ciężko rozbity przez rezerwową drużynę Śląska Łubniany. Szczegóły prezentujemy poniżej.

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej podejmowaliśmy na własnym terenie drużynę MKS Wołczyn. Od pierwszego gwizdka mieliśmy piłkarską przewagę nad drużyną gości. Mnóstwo niewykorzystanych sytuacji w pierwszych 30 minutach spotkania nie przynosiło nam chluby, chociaż warto wspomnieć o kilku bardzo dobrych interwencjach bramkarza z Wołczyna. Przełamanie nastąpiło w 29’ - wtedy to na uderzenie z około 20 metrów zdecydował się Burnecki – ale tym razem szczęście było po naszej stronie, ponieważ mocne uderzenie Kajtka po rykoszecie znalazło miejsce w sieci. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nie pozwalaliśmy gościom stwarzać sytuacji bramkowych, szybko przerywając akcje w zarodku. W 37’ Kuropatwa został obsłużony podaniem od Strózika i podwyższył prowadzenie. Minutę później zdobywca drugiej bramki odwdzięczył się zagraniem innemu koledze i Kmieć uderzeniem po dalszym słupku zdobył trzeciego gola. Czwarta bramka padła dla Startu w 54’ po pewnym uderzeniu Burneckiego. Z kolei w 57’ wynik podwyższył Strózik, zmieniając tor lotu piłki po uderzeniu zamykającego rzut rożny Gali. Natomiast w przedłużonym czasie gry wynik ustalił Burnecki po ładnej klepce z Maruszakiem, kompletując tym samym hat-tricka.

Po 10. seriach namysłowska „jedynka” zajmuje pozycję wicelidera z dorobkiem 22 punktów (7-1-1, gole 31-8), natomiast wołczynianie są na 8. miejscu, mając 6 „oczek” na koncie (2-0-7, bramki 14-53). [JD]

Namysłów, dn. 29.10.2018 r. (poniedziałek) – godz. 15:00
10. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

START I NAMYSŁÓW – MKS WOŁCZYN 6-0 (1-0)

1-0 Burnecki 29’
2-0 Kuropatwa 37’
3-0 Kmieć 38’
4-0 Burnecki 53’
5-0 Strózik 57’
6-0 Burnecki 60+1’

START I: Kowalewicz – Kmieć, Strózik, Kuropatwa, O.Niedźwiedzki, Maruszak, M.Niedźwiedzki, Gąsior, Gala.
Grali ponadto: Błażków, Kwaśniewski, Klimczak, Porzucek, Lorenz, Burnecki.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

MKS: Krupa – Panicz, Turko, Kujawa, Przybysz, Januszkiewicz, Majkut, Perdek, Spurek [k].
Grał ponadto: Cynalewski.
Trener: Dariusz SZOTA.

Sędziował: Jakub Łukasiewicz (KS Opole).

Mecz trwał: 61 minut (30+31).

Demolką zakończył się wyjazdowy pojedynek rezerwowej drużyny Startu Namysłów w rywalizacji młodzików. W Łubnianach nasi chłopcy nie mieli nic do powiedzenia i w efekcie po 60 minutach jednostronnej rywalizacji przegrali aż 0-13. Do przerwy gospodarze wypracowali sobie 5-bramkową przewagę, którą po zmianie stron sukcesywnie powiększali. Ostatecznie skończyło się na 13 bramkach w namysłowskiej sieci. Warto dodać, że bohaterem zawodów został Wojtek Beneda, który dla zwycięskiej ekipy strzelił aż 6 bramek.

Po 10. grach Śląsk II Łubniany zajmuje 5. miejsce z bilansem 16 punktów (5-1-3, bramki 34-26), natomiast czerwono-czarna „dwójka” okupuje przedostatnią lokatę, mając na koncie 3 „oczka” (1-0-8, stosunek goli 7-56). [KK]

Łubniany, dn. 29.10.2018 r. (poniedziałek) – godz. 15:00

ŚLĄSK II ŁUBNIANY – START II NAMYSŁÓW 13-0 (5-0)

13-0 Beneda 58’

ŚLĄSK II: Gabryelski – Kowal, Jadczak, Beneda [k], Rymarczyk, Szpila, Wienczek, Czech, Walczyk.
Grali ponadto: Walkiewicz, Witek, Langosz.
Trener: Paweł BZDĘGA.

START II: Bartosik – J.Wajs, Hnatyszyn [k], Hodyra, J.Konefał, Rudzki, Ogiela, Bociąga, Chmura.
Grali ponadto: Janczak, Noga.
Trener: Andrzej PIWOWARCZYK.

Sędziował: Paweł Dul (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).