OLJM: Start Namysłów - Czarni Otmuchów 3-1

Odsłony: 2212

Zwycięstwem zakończyli swój kolejny mecz juniorzy młodsi namysłowskiego Startu. W niedzielnej potyczce z Czarnymi Otmuchów nasz zespół wygrał 3-1, choć do przerwy atmosfera w czerwono-czarnej szatni była dość nerwowa, gdyż przegrywaliśmy 0-1 po golu z 18’ Johna. Stracony gol obciąża nieco naszą defensywę, bo strzelec uderzył z rzutu wolnego, wykorzystując błąd w ustawieniu. Owszem, w tym okresie czerwono-czarni stworzyli sobie trzy niezłe okazje, ale brakowało im precyzji. W drugiej części nasi chłopcy osiągnęli przewagę w polu, co przełożyło się w końcu na gole. Wyrównał w 46’ Huck, dobijając strzał kolegi po wypluciu oiłki przed siebie przez otmuchowskiego golkipera. Prowadzenie dał nam z kolei w 70’ kapitan Jakub Adamczyk, przytomnie uderzając po koźle zza pola karnego. Wynik ustalił natomiast Adamczyk, który w tych zawodach trzykrotnie próbował swoich sił uderzeniami z rzutu wolnego. Dwa razy się nie udało, ale za trzecim razem wpadło, co w praktyce oznaczało przypieczętowanie wygranej Startu. Namysłowianie zasłużenie sięgnęli po trzy punkty, a uznanie dla ich wyniku mamy tym większe, że do przerwy przegrywali i zmuszeni byli do odrabiania strat. Jak widać, gra pod presją wyszła im na dobre.

Po 12. kolejkach namysłowianie zajmują wysokie 3. miejsce z dorobkiem 18 punktów (5-3-4, bramki 26-19), natomiast ekipa Czarnych jest na miejscu piątym z bilansem 13 „oczek” (4-1-7, gole 20-23). [MK, KK]

Namysłów, dn. 28.10.2018 r. (niedziela) – godz. 10:00
12. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

NKS START NAMYSŁÓW – CZARNI OTMUCHÓW 3-1 (0-1)

0-1 John 18’
1-1 Huck 46’
2-1 J.Kowalczyk 70’
3-1 Adamczyk 74’

NKS START: Letki – Dobroć (71.Dymek), Bociański, M.Gacek, M.Wojciaczyk (56.Szlufarski), J.Kowalczyk [k], Chuć (80.Makowski), Barański, Huck, Kałużny, Adamczyk.
Rezerwowi: N.Morga, Kubicki, Kurdziel.
Trener: Andrzej PIWOWARCZYK.

CZARNI: Turek – Samiec, Wojewoda (46.Bolisęga), Lejawa, John [k], Bajowski, Czykinowski (46.Obrzut), Kubicz, Jakubów, Skowronek (75.Maciejak), Stokłos.
Rezerwowy: Kokoszka.
Trener: Przemysław DYNDOR.

Sędziowali: Łukasz Ślusarek (jako główny) oraz Mirosław Borowiec i Arkadiusz Marciniszyn (wszyscy KS Opole).

Żółta kartka: Kubicz (77.).