LM: Grała tylko "jedynka"

Odsłony: 2267

W poniedziałkowe popołudnie kolejną serię meczów rozegrały zespoły kluczborskiej Ligi Młodzików. Namysłowska „jedynka” uzyskała remis 2-2 na swoim terenie ze Śląskiem II Łubniany, natomiast „dwójka” nie pojechała na mecz do Ligoty Oleskiej, gdyż trener nie zdołał zebrać składu na wspomniany wyjazd. Oznacza to walkower 3-0 na korzyść LZS-u. Szczegóły zamieszczamy poniżej.

Domowy mecz Startu z zespołem Śląska Łubniany, to festiwal niewykorzystanych sytuacji. Wyraźna przewaga fizyczna spowodowana różnicą 2 a nawet i 3 lat na naszą korzyść determinowała tworzeniu okazji podbramkowych przez naszą drużynę. W pierwszej połowie nasz zespół starał się nie pozwalać rywalowi wychodzić z własnej połowy i co chwilę groźnie zagrażał. Do 16' musieliśmy czekać aby zobaczyć pierwszą bramkę. Wtedy to Kmieć podał do Oskara Niedźwiedzkiego a Oskar uderzył z powietrza nie dając szans bramkarzowi. Kilka minut później, bo już w 23', Burnecki przepchnął rywala i płaskim uderzeniem zza pola karnego podwyższył wynik. Niestety, utrzymał się on tylko przez minutę, ponieważ po wznowieniu gry piłkę źle opanował na połowie boiska jeden z naszych zawodników. No i tuż po odbiorze jeden z zawodników gości uruchomił prostopadłym podaniem swojego napastnika, który uderzeniem w dalszy róg nie dał szans Kowalewiczowi. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, a my mogliśmy być tylko niezadowoleni z faktu, że bardzo słaba skuteczność tego dnia nie pozwoliła nam odskoczyć na kilkubramkowe prowadzenie.

Druga odsłona spotkania to już bardziej wyrównana gra. Goście próbowali częściej utrzymywać się przy piłce, ale nie stwarzali zbyt wielu sytuacji bramkowych. My natomiast nie potrafiliśmy stworzyć niczego konkretnego, jak dla przykładu w pierwszej połowie, aż potwierdziło się stare piłkarskie przysłowie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Osłabieni w ostatnich 2 minutach gry odsunięciem jednego z naszych zawodników przez sędziego poza pole gry, zostawiliśmy dużo miejsca zawodnikom gości w środku pola. Jeden ze środkowych pomocników z Łubnian bardzo ładnym podaniem ominął wysuniętą wysoko linię obrony Startu i stworzył sytuację „oko w oko” dla swojego napastnika. Napastnik gości z wielkim spokojem, podobnie jak jego kolega w pierwszej połowie spotkania, uderzeniem w dalszy róg bramki pokonał tym razem próbującego interweniować Błażkowa. Na nasze nieszczęście była to ostatnia sytuacja spotkania i obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów. [JD]

Po 9. kolejkach Start I Namysłów zajmuje 3. pozycję w tabeli, mając na koncie 19 punktów (6-1-1, bramki 25-8), natomiast ekipa Śląska II Łubniany jest na 6. miejscu z bilansem 13 punktów (4-1-3, gole 21-26). [KK]

Namysłów, dn. 22.10.2018 r. (poniedziałek) – godz. 15:30
9. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

START I NAMYSŁÓW – ŚLĄSK II ŁUBNIANY 2-2 (2-1)

1-0 O.Niedźwiedzki 16’
2-0 Burnecki 23’
2-1 Pietrzyk 24’
2-2 Walczyk 59’

START I: Kowalewicz – Kmieć [k], Strózik, O.Niedźwiedzki, Maruszak, M.Niedźwiedzki, Gąsior, Burnecki, Gala.
Grali ponadto: P.Wajs, Kwaśniewski, Kuropatwa, Lorenz, Błażków.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

ŚLĄSK II: Gabryelski – Kowal [k], Piwowar, Pietrzyk, Beneda, Rymarczyk, Jadczak, Szpila, Czech.
Grali ponadto: Witek, Walkiewicz, Walczyk, Pasternak, Langosz, Brzozowski, Romanowski, Wienczek.
Trener: Paweł BZDĘGA.

Sędziował: Bogdan Kosut (KS Opole).

Mecz trwał: 63 minuty (31+32).

Druga drużyna czerwono-czarnych w poniedziałek nie zdołała wyjechać na mecz do Ligoty Oleskiej. Powodem były problemy z zebraniem składu przez trenera, co zadecydowało o pozostaniu chłopców w Namysłowie. To oznacza, że Wydział Gier Opolskiego ZPN zweryfikował nieodbyty mecz jako walkower 3-0 na korzyść LZS-u Ligota Oleska, która miała być gospodarzem zawodów.

Po 9. seriach Start II Namysłów zajmuje przedostanie miejsce w tabeli (nr 10) z dorobkiem 3 punktów (1-0-7, gole 7-43), natomiast LZS z Ligoty Oleskiej jest piąty, mając na koncie 15 „oczek” (5-0-3, bramki 29-12). [KK]

Ligota Oleska, dn. 22.10.2018 r. (poniedziałek) – godz. 15:30

LZS LIGOTA OLESKA – START II NAMYSŁÓW 3-0 V.O.

Sędzia: Bogdan Panek (KS Opole).