OLJM: Start Namysłów - Chemik Kędzierzyn-Koźle 2-0

Odsłony: 2577

Młodsi juniorzy Startu Namysłów dostarczyli nam w niedzielę kolejnych powodów do radości. W ważnym dla siebie meczu (sąsiadów w tabeli) czerwono-czarni po trudnym spotkaniu sięgnęli po 3 punkty, w pokonanym polu pozostawiając kędzierzyńskiego Chemika. Ekipa prowadzona przez trenera Andrzeja Piwowarczyka wygrała 2-0, a na sukces zapracowała cała drużyna. To był generalnie dość wyrównany mecz i do przerwy miało to odzwierciedlenie w remisowym rezultacie. Kwadrans po zmianie stron Michał Gacek dał jednak prowadzenie czerwono-czarnym, które 5 minut później (60’) podwyższył Jakub Kowalczyk. Szczególnie drugi gol był bolesnym ciosem dla Chemika, który właściwie już się nie podniósł. Owszem, rywale próbowali zniwelować różnicę w ostatnich 20 minutach, ale pewnie i czujnie grająca defensywa Startu nie pozwoliła im na zbyt wiele.

Po 10. seriach OLJM ekipa Startu Namysłów zajmuje wysokie 3. miejsce, mając w dorobku 15 punktów (4-3-3, gole 22-16). Nasi niedzielni rywale z Kędzierzyna-Koźla plasują się z kolei na 5. pozycji, legitymując się obecnie 12 punktami (3-3-4, stosunek bramkowy 27-13).

Namysłów, dn. 14.10.2018 r. (niedziela) – godz. 11:00
10. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

NKS START NAMYSŁÓW – CHEMIK KĘDZIERZYN-KOŹLE 2-0 (0-0)

1-0 M.Gacek 55’
2-0 J.Kowalczyk 60’

NKS START: D.Gacek – Dobroć (72.Dymek), Bociański, M.Gacek, M.Wojciaczyk, J.Kowalczyk [k] (70.Makowski), Chuć (75.Kubicki), Barański, Huck, Adamczyk, Kałużny (75.Dumański).
Rezerwowi: Letki, Kijak, N.Morga.
Trener: Andrzej PIWOWARCZYK.

CHEMIK: Nikula – Kowaś, Czulak, Smykla, Podborączyński, Rakowski [k], Ignacy, Borkowski, Treffon, Zimer, Składny (41.Zych).
Trener: Mateusz SADYK.

Sędziowali: Bartłomiej Zator (jako główny) oraz Łukasz Ślusarek i Arkadiusz Zadworny (wszyscy KS Opole).

Żółta kartka: Zimer (80.).

Mecz trwał: 82 minuty (40+42).