LM: Zacięte derby dla "jedynki"

Odsłony: 1955

W 4. kolejce nadszedł czas na derbowy, czerwono-czarny pojedynek! W roli gości do spotkania przystąpiła „jedynka”, natomiast gospodarzami byli zawodnicy „dwójki”. Pierwsza połowa, to dłuższe utrzymywanie się przy piłce, szybkie rozbijanie ataków i wiele sytuacji bramkowych ze strony naszego lidera. Wynik otworzył w 5' Kwaśniewski po podaniu od Kmiecia. Kolejna bramka padła w 23' kiedy to Strózik pociągnął z futbolówką wzdłuż pola karnego i znalazł zamykającego akcję Burneckiego. A Kajtkowi nie pozostało nic innego, jak umieszczenie jej w bramce. W ostatniej akcji przed przerwą na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się Kotasiński. Strzał Kacpra, po rękawicy golkipera „dwójki”, wylądował na bocznej siatce świątyni nominalnych gospodarzy.

Druga połowa, to już bardziej wyrównana gra obu zespołów. „Dwójka” poprawiła grę w obronie i próbowała swoich sił w kontratakach. Jeden z nich zakończył się rzutem wolnym przed polem karnym. Na strzał zdecydował się Głód i tym samym zdobył pierwszego gola dla swojej drużyny w sezonie. Następne minuty, to próby zdobycia kolejnych goli przez ekipę lidera. Mimo kilku sytuacji, chłopcom brakowało skuteczności i spokoju pod bramką, a jak to w piłce często bywa, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. I tak oto w 55' przy próbie wyprowadzenia „kuli” Hodyra po ograniu obrońcy zespołu „przyjezdnego” umieścił „skórę” płaskim strzałem obok interweniującego Kowalewicza. Ostatecznie mecz derbowy zakończył się wynikiem 2-3, co oznacza utrzymanie pozycji lidera przez nasza „jedynkę”. Dobra gra po zmianie stron powinna jednak dać też przysłowiowego kopa i pewności siebie młodszym chłopcom z drugiego zespołu, którzy strzelili pierwsze gole w sezonie. Teraz czas na pierwsze punkty!

W tabeli prowadzi Start I Namysłów z kompletem punktów (12 pkt., 4-0-0, bramki 17-3), natomiast Start II Namysłów zamyka stawkę z zerowym dorobkiem, ale też dwoma meczami zaległymi (0 pkt., 0-0-2, gole 2-20). [JD]

Namysłów, dn. 13.09.2018 r. (czwartek) – godz. 16:30
4. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

START II NAMYSŁÓW – START I NAMYSŁÓW 2-3 (0-3)

0-1 Kwaśniewski 5’
0-2 Burnecki 23’
0-3 Kotasiński 30’
1-3 Głód 38’
2-3 Hodyra 53’

START II: Żurkiewicz – Boba, Hodyra, Panek, Rudzki [k], Janczak, Bociąga, Głód, Chmura.
Grali ponadto: J.Wajs, J.Konefał, K.Konefał.
Trener: Kamil BŁACH.

START I: Kowalewicz – Kwaśniewski, Kmieć, Strózik, O.Niedźwiedzki, Maruszak, M.Niedźwiedzki [k], Gąsior, Gala.
Grali ponadto: P.Wajs, Porzucek, Rembielak, Lorenz, Kotasiński, Burnecki.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

Sędziował: Jakub Łukasiewicz (KS Opole).