OLJ: Start Namysłów - Stal Brzeg 1-5

Odsłony: 2463

Bolesną porażką zakończył się niedzielny pojedynek czerwono-czarnych w Opolskiej Lidze Juniorów. Nasi chłopcy przegrali z brzeską Stalą aż 1-5, a w największym stopniu zadecydowało o tym 7 minut (między 61’, a 68’), kiedy to rywale zdobyli aż 4 gole. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, obie ekipy walczyły na równi. Sytuacje były z obu stron, ale to namysłowianie objęli w 23’ prowadzenie po trafieniu Wierzbickiego. Niestety, w drugiej części straciliśmy w 61’ gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wykończeniu przez Jankowskiego. Za chwilę arbiter zaliczył gola, którego wychwycił jedynie sędzia liniowy, sugerując, że po interwencji naszego golkipera, ten wpadł z piłką do bramki. Dodajmy, że między słupkami wystąpił T.Maćków, a więc nominalny zawodnik z pola. Gorzej, że kłopoty kadrowe rywale zdyskontowali także w 66’ (Kowalski) oraz 68’ (ponownie Jankowski) i błyskawicznie zrobiło się 1-4. Naszą drużynę dobił natomiast w 73’ Ucar, ustalając tym samym rezultat spotkania. Po utracie drugiej bramki gra Startu całkowicie się posypała.

Po 5. kolejkach Stal Brzeg plasuje się na 3. pozycji z bilansem 9 punktów (3-0-2, bramki 16-7). Z kolei czerwono-czarni spadli na ostatnie miejsce (nr 8), mając 3 punkty na koncie (1-0-4, gole 5-15). [MK, KK]

Namysłów, dn. 09.09.2018 r. (niedziela) – godz. 10:00
5. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów

NKS START NAMYSŁÓW – STAL BRZEG 1-5 (1-0)

1-0 Wierzbicki 23’
1-1 Jankowski 61’ głową
1-2 T.Maćków 63’ gol samobójczy
1-3 Kowalski 66’
1-4 Jankowski 68’
1-5 Ucar 73’

NKS START: T.Maćków (86.Spór) – Czuczwara [k], J.Wojciaczyk, Wierzbicki, Mateusz Golonka, Suliga, D.Maćków, K.Fiedeń, Miłosz Golonka (46.Grzesik), R.Czech, Kilan (75.A.Fiedeń).

STAL: Nędzyński (80.Głaz) – Sobczak, Taraciński (68.Dziura), Dudek (75.Wojda), Wolan, Smok [k], Lubczyk, Jankowski, Micuła (46.Zarzycki), Witka (46.Ucar), Kowalski.
Trener: Wojciech KASZUB.

Sędziowali: Szymon Łężny (jako główny) oraz Miłosz Pukajło i Arkadiusz Zadworny (wszyscy KS Opole).

Żółte kartki: R.Czech (62.) – Sobczak (80.).

Mecz trwał: 92 minuty (45+47).