LM: Dwie dwucyfrówki

Odsłony: 2318

W poniedziałkowe popołudnie czerwono-czarni młodzicy zainaugurowali swoje rozgrywki dwumeczem z drużynami z Kluczborka. W premierze padły dwa wyniki dwucyfrowe. Pierwszy zespół 10-0 pokonał rezerwy biało-niebieskich, natomiast „dwójka” jeszcze wyżej przegrała z pierwszą ekipą MKS-u. Szczegóły prezentujemy poniżej.

W poniedziałek zmagania ligowe rozpoczęli namysłowscy młodzicy. Na początek pierwszy zespół Startu podejmował na własnym boisku MKS II Kluczbork. Namysłowianie dobrze weszli w mecz i w 5' po niezłej wymianie podań między Kotasińskim i Galą, ten drugi dośrodkował w pole karne, gdzie Strózik bardzo ładnym uderzeniem z półwoleja otworzył wynik spotkania. Kolejne minuty to próba przejęcia inicjatywy przez Start i kreowanie kolejnych sytuacji. Do przerwy osiągnęliśmy 5-bramkową przewagę, a gości przed wyższym wynikiem w dwóch sytuacjach uratowały słupek oraz poprzeczka. Po zmianie stron pierwszy kwadrans, to głównie gra w środku pola. Oba zespoły próbowały stwarzać sytuacje bramkowe lecz generalnie z lepszym, bądź gorszym skutkiem, finalizowali je czerwono-czarni. Ponownie też Start ostemplował bramkę rywali strzałami w słupek i poprzeczkę, natomiast pod koniec spotkania skuteczność została bardzo dobrze przez chłopców wyregulowana i stąd też ponownie 5-krotnie cieszyliśmy się z goli. Warto wspomnieć, że kilkukrotnie bardzo ładnymi interwencjami popisywał się bramkarz gości, a i zawodnicy z pola przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o honorową bramkę . Ostatecznie na inaugurację Start I Namysłów wysoko pokonał rezerwy MKS-u Kluczbork 10-0, więc powody do zadowolenia po ostatnim gwizdku drużyna z trenerem miała bardzo duże. [JD]

Namysłów, dn. 03.09.2018 r. (poniedziałek) – godz. 17:30
1. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

START I NAMYSŁÓW – MKS II KLUCZBORK 10-0 (5-0)

1-0 Strózik 5’ (asysta Gala)
2-0 Maruszak 16’ (asysta Burnecki)
3-0 Strózik 17’ (asysta Burnecki)
4-0 Kmieć 18’ (asysta Maruszak)
5-0 Chuchrowski 28’ gol samobójczy (asysta Maruszak)
6-0 Maruszak 48’ (bez asysty)
7-0 Maruszak 51’ (bez asysty)
8-0 Burnecki 57’ (bez asysty)
9-0 Maruszak 58’ (asysta Gala)
10-0 Burnecki 59’ (bez asysty)

START I: Kowalewicz – Kwaśniewski, Strózik [k], Kotasiński, O.Niedźwiedzki, M.Niedźwiedzki, Gąsior, Burnecki, Gala.
Grali ponadto: Błażków, Wajs, Kmieć, Rembielak, Maruszak.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

MKS II: Kołodnicki – Owczarek, Grobelny, Pacholak, Sobierański, Boduch, Chuchrowski [k], Lasik, Wieloch.
Grali ponadto: Borowski, Krupa, Giebułtowicz, Dziagacz, Jabłoński.
Trener: Krzysztof MIODUSZEWSKI.

Sędziował: Jakub Łukasiewicz (KS Opole).

Widzów: ?

Mecz trwał: 61 minut (30+31).

O inauguracji sezonu rezerwy namysłowskich młodzików chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Nasz zespół aż 0-17 przegrał w Kluczborku z „jedynką” MKS-u, nie mając nic do powiedzenia w ciągu 60 minut rywalizacji. Bardzo wysoko wygrał zespół zdecydowanie lepszy, więc zaskoczenia żadnego nie było. Na usprawiedliwienie naszych chłopców trzeba jednak wspomnieć, że Ci zagrali ze sobą po raz pierwszy w zestawieniu, które prezentujemy w meczowym protokóle, gdyż w wyniku perturbacji na linii klub – rodzice, z drużyny odeszło kilku chłopców tuż przed meczem rozpoczynającym sezon. Na pociechę drużyny dodajmy jednak, że czasem początki w futbolu bywają trudne. Nie ma się więc co podłamywać, tylko sumiennie pracować na treningach i starać się podnosić swoje umiejętności, prezentując je w kolejnych meczach. W każdym razie zespołowi dziękujemy za podjęcie rękawicy, mimo dużo niższych umiejętności techniczno-taktycznych. [KK]

Kluczbork, dn. 03.09.2018 r. (poniedziałek) – godz. 17:30

MKS I KLUCZBORK – START II NAMYSŁÓW 17-0 (8-0)

17-0 Król 58’

MKS I: Słoński – Nylec, Król [k], Czaja, Mioduszewski, Olszok, Leniec, Kromp, Baj.
Grali ponadto: Wiecha, Jurczak, Maruska, Ramus, Starek.
Trener: Adam MICHALEWSKI.

START II: Boba – J.Wajs, Żurkiewicz, Hodyra, J.Konefał, Panek, Rudzki [k], Bociąga, Głód.
Grali ponadto: Hnatyszyn, K.Konefał, Janczak, Defort, Lewicki, Chmura.
Trener: Kamil BŁACH.

Sędziował: Kamil Fabjan (KS Opole).