OLJM: Start Namysłów - OKS Olesno 2-2

Odsłony: 2467

Wyrównane spotkanie zobaczyli kibice, którzy w niedzielne przedpołudnie zdecydowali się pofatygować na namysłowski stadion przy ulicy Pułaskiego. W pojedynku juniorów młodszych Startu z Olesnem padł remis 2-2 i trzeba przyznać, że był to remis, który żadnej drużyny nie krzywdził. Zarówno bowiem pod względem piłkarskim jak i wolicjonalnym spotkały się ekipy o zbliżonym potencjale. W początkowych fragmentach Start osiągnął optyczną przewagę, stwarzając sobie sytuacje, choć nie klarowne. Niestety, w 23’ straciliśmy gola po strzale z karnego M.Skoniecznego, poprzedzonym groźnie wyglądającym zdarzeniem. Wybijając piłkę namysłowski golkiper poślizgnął się i krótko ją kopnął. Przejął ją natychmiast przeciwnik, a D.Gacek, próbując ratować sytuację, próbował mu ją wybić, gdy ten ją akurat chciał dzióbnąć. W efekcie doszło do zderzenia obu graczy (wspomnianego D.Gacka i Koniecznego) i obaj zmuszeni byli opuścić murawę, aby udać się na szycie głów do pobliskiego szpitala. Drugi gol OKS-u padł po rzucie rożnym, po którym piłka trafiła na bliższy słupek, gdzie mimo asekuracji namysłowian, Molski dołożył nogę i pokonał Letkiego. Podrażnieni namysłowianie nie rezygnowali z odwrócenia losów meczu, ale do przerwy się nie udało, choć w ostatniej akcji Barański z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Po przerwie zadowoleni z wyniku goście skupili się na defensywie i wyprowadzaniu kontr, natomiast czerwono-czarni grali piłką. Stwarzaliśmy sytuacje, a goście, poza wypracowaniem dwóch groźnych kontrataków i uderzeniem z dystansu, grali raczej zachowawczo. W końcu w 68’ Chuć strzelił gola kontaktowego, po tym jak dostał podanie za plecy obrońców i uderzeniem z pierwszej piłki (z 16 metrów) pokonał Jeziorowskiego. To był piękny gol. Wreszcie w końcówce (76’) padł gol wyrównujący, po tym jak Maciej Najman wrzucił piłkę z prawej strony na drugi metr przy krótkim słupku, a próbującemu interweniować Jeziorowskiemu futbolówka wypadła z rąk i wtoczyła się do siatki. W kolejnych minutach ekipa trenera Piwowarczyka wypracowała kolejne dwie dobre sytuacje i jedną bardzo dobrą. Po rzucie wolnym i kombinacyjnej wymianie J.Kowalczyka z Barańskim, ten pierwszy w sytuacji sam na sam strzelił nad bramką. Ostatecznie padł remis 2-2, z którego możemy być zadowoleni, bo jednak chłopcy wyciągnęli punkt ze stanu 0-2. Brawo za walkę i wiarę do końca! [MK, KK]

Namysłów, dn. 02.09.2018 r. (niedziela) – godz. 11:00
4. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

NKS START NAMYSŁÓW – OKS OLESNO 2-2 (0-2)

0-1 M.Skonieczny 23’ rzut karny
0-2 Molski 38’
1-2 Chuć 68’
2-2 Jeziorowski 76’ gol samobójczy

NKS START: D.Gacek (23.Letki) – Dobroć, Kijak (51.Maciej Najman), M.Gacek, Chuć, A.Fiedeń (41.Kałużny, 61.Dumański), Barański, Huck, Dymek (41.M.Wojciaczyk), Adamczyk, J.Kowalczyk [k].
Rezerwowi: Wiśniewski, Kurdziel.
Trener: Andrzej PIWOWARCZYK.

OLESNO: Jeziorowski – Molski [k], Siemski, M.Skonieczny (80.Ceglarek), Świtalski, J.Skonieczny, Konieczny (24.Sąsała), Flak, Famuła, Pawlik, Ligendza.
Rezerwowi: Sitek, Parkitny.
Trener: ?

Sędziowali: Kamil Zator (jako główny) oraz Bartłomiej Zator i Krystian Kulej (wszyscy KS Opole).

Żółte kartki: D.Gacek (22.), Barański (45.), Adamczyk (80.) – Ligendza (40+2.), Sąsała (80.).

Mecz trwał: 85 minut (43+42).