OLJ: Start Namysłów - Odra Opole 1-3

Odsłony: 2403

Porażką zakończyło się wczorajsze spotkanie czerwono-czarnych juniorów starszych z rówieśnikami opolskiej Odry. Nasz zespół przegrał 1-3, choć po prawdzie szkoda tego spotkania, bo przy odrobinie szczęścia mogliśmy się pokusić o bardziej obiecujący rezultat. Opolanie wygrali zasłużenie, choć gospodarze niemal przez całą pierwszą połowę mądrze się bronili. Taktycznie był to podobny mecz do tego z Pomologią, jednak gorzej wyglądało to w defensywie, bo wszystkie bramki straciliśmy po błędach indywidualnych. Rywale częściej byli w posiadaniu piłki i wyglądali na zespół lepszy piłkarsko i technicznie. Start dobrze się jednak ustawiał, ale w 35’ Bryłka znalazł sposób na pokonanie Zacharskiego. Niedługo potem Smolarek trafił na 2-0 i zrobiło się źle. A trzeba dodać, że goście z Opola po innej z akcji pierwszej połowy trafili w słupek. Start przed przerwą nie był w stanie poważniej zagrozić Odrze, ale po zmianie stron to wyglądało już lepiej. Przede wszystkim chłopcy sensowniej rozgrywali w polu i w 83’ złapali „kontakt” z faworyzowanym przeciwnikiem, gdy po podaniu D.Adriana do siatki trafił Sikora. W innej sytuacji K.Fiedeń mógł znaleźć się „1 na 1” z bramkarzem Odry, gdyby lepiej przyjął podaną mu piłkę… Odra w tym okresie poza kilkoma stałymi fragmentami nie była w stanie zrobić Startowi większej krzywdy, jednak w 90’ i tak przypieczętowała swój sukces, po tym jak drugi raz Zacharskiego oszukał Smolarek. Generalnie wygrał zespół piłkarsko lepszy, ale na tle silnego przeciwnika czerwono-czarni nie wyglądali źle. Szkoda jednak, że szanse na dobry wynik zaprzepaściliśmy w wyniku goli straconych po błędach indywidualnych

Po tym spotkaniu Odra Opole prowadzi w tabeli z kompetem 9 punktów wywalczonych w 3 meczach (bramki 8-1), natomiast namysłowski Start zajmuje 6. pozycję (na 8 ekip łącznie) z bilansem 3 punktów i stosunkiem goli 4-8). Kolejne spotkanie rozegramy ze Swornicą w Czarnowąsach (01.09. o godz. 10:). [MK, KK]

Namysłów, dn. 28.08.2018 r. (wtorek) – godz. 17:00
3. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów

NKS START NAMYSŁÓW – ODRA OPOLE 1-3 (0-2)

0-1 Bryłka 35’
0-2 Smolarek 38’
1-2 Sikora 83’
1-3 Smolarek 90’

NKS START: Zacharski – Czuczwara [k], J.Wojciaczyk, Wierzbicki (73.Chuć), Suliga (39.D.Adrian), D.Maćków (83.M.Gacek), Sikora, K.Fiedeń (73.Kilan), Miłosz Golonka (83.Grzesik), R.Czech, T.Maćków.
Rezerwowy: D.Gacek.

ODRA: Turek – Konowalczyk, Kowalski [k], Ogórek, Pudlik (81.Aniszewski), Bryłka, Kawala, Kupis (60.Sluga), Chromiński, Smolarek (90.Wrzeciono), Wójciak.
Rezerwowi: Jurewicz, Lisowski, Dziwański, Połczan.
Trener: Tomasz COPIK.

Sędziowali: Adrian Czpak (jako główny) oraz Dawid Matyszczak i Mateusz Wąsiak (wszyscy KS Opole).