OLJM: Start Namysłów - RTS Odra K.-Koźle 6-1

Odsłony: 2371

Premierowe spotkanie przy Pułaskiego lepiej nie mogło się dla naszych juniorów ułożyć. Chłopcy zagrali bardzo fajne zawody z nienajlepiej dysponowaną Odrą i zasłużenie pokonali ją aż 6-1. Czerwono-czarni dominowali na murawie totalnie, z rzadka pozwalając na złapanie piłkarskiego oddechu koźlanom. Był to bardzo jednostronny mecz, czego efektem prowadzenie 3-0 już do przerwy, po dwóch trafieniach Chucia i jednym kapitana J.Kowalczyka. W drugiej części Start nie zwalniał tempa, więc po raz kolejny dorzucił trzy trafienia (Chuć 2 razy i Huck). Natomiast gości stać było jedynie na honorowego gola, którego przy stanie 0-5 zdobył Hudzik. Namysłowianie dobrze radzili sobie zarówno w defensywie, jak i grze ofensywnej, co i rusz zaskakując przeciwników szybkimi akcjami. Prawdę jednak powiedziawszy, Odra pozwalała naszemu zespołowi na wiele, więc ostateczny rezultat można nazwać najniższym wymiarem kary, bo gdyby sam Adrian Chuć – w końcu strzelec 4 goli! – miał precyzyjniej nastawiony celownik, to mógł swój indywidualny dorobek nawet podwoić. Adrian był wyraźnie szybszy od próbujących pilnować go rywali, więc niemal każda rzucana piłka między kozielskich defensorów powodowała realne zagrożenie przedpola bramki strzeżonej przez Krukenberga i po przerwie przez Janickiego. Kolejny raz wyróżnił się też Kuba Kowalczyk, siejąc niezłe spustoszenie na lewym skrzydle przeciwników.

Gratulujemy chłopakom premierowego, bardzo efektownego zwycięstwa i liczymy, że teraz w Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych pójdą za ciosem! [MK, KK]

Namysłów, dn. 26.08.2018 r. (niedziela) – godz. 11:00
2. kolejka opolskiej Ligi Juniorów Młodszych

NKS START NAMYSŁÓW – RTS ODRA KĘDZIERZYN-KOŹLE 6-1 (3-0)

6-1 Chuć 67’

NKS START: Letki – Dymek, Adamczyk, Dobroć, Maciej Najman – A.Fiedeń (68.Marcin Najman), Barański, Kijak, J.Kowalczyk [k] – Huck – Chuć.
Trener: Andrzej PIWOWARCZYK.

RTS ODRA: Krukenberg (41.Janicki) – Hudzik [k], Koneczny (55.Wołyński), Słota, Dolibóg, Ściański, Pietrzyk, Lewandowski, Wypich, Prus, Kosmal (65.Mochnik).
Trener: Wojciech PRAJS.

Sędziowali: Jan Długokęcki (jako główny) oraz Sławomir Bryś i Bogdan Kosiut (wszyscy KS Opole).

Żółte kartki: Letki (78.) – Hudzik (74.).

Mecz trwał: 80 minut (40+40).