1JS: Start Namysłów - KS Szczedrzyk 14-0

Odsłony: 1915

Czerwono-czarni juniorzy starsi, którzy w poprzednim tygodniu zapewnili sobie mistrzostwo I ligi w grupie I, w swoim ostatnim meczu domowym zdemolowali KS Szczedrzyk aż 14-0! Szokująco wysokie zwycięstwo było efektem parcia na rywali przez całe spotkanie oraz dużo większych umiejętności. Inna sprawa, że goście już przed zawodami ułatwili nieco zadanie podopiecznym Damiana Zalwerta, przyjeżdżając w 10-osobowym składzie. Namysłowianie grali zdecydowanie i już do przerwy prowadzili 6-0 po golach Miłosza Golonki, klasycznym hat-tricku A.Fiedenia (uzyskanym w ciągu 13 minut) oraz bramkach J.Wojciaczyka i D.Maćkowa. Z kolei po zmianie stron na listę wpisali się Wierzbicki (3 gole), T.Maćków, ponownie J.Wojciaczyk, Krupiński, D.Adrian i Sikora, który ustalił końcowy, szokujący rozmiarami rezultat.

Na kolejkę przed końcem rywalizacji Start Namysłów prowadzi z dorobkiem 55 punktów (bramki 88-19) i o 6 punktów wyprzedza Jakuba Proślice (49 pkt). Z kolei KS Szczedrzyk plasuje się na 10. miejscu z bilansem 19 punktów i stosunkiem bramkowym 42-80. Ciągle natomiast nie wiemy, kto będzie rywalem czerwono-czarnym w barażach decydujących o awansie do Opolskiej Ligi Juniorów. Dziś w grupie II walczy o mistrza aż pięć drużyn, a są to w kolejności tabeli: Orzeł Reńska Wieś (39 pkt.), Start Bogdanowice (38 pkt.), GKS Głuchołazy (36 pkt.) oraz LZS Ścinawa Nyska (35 pkt.) i Atom Grądy-Goświnowice (34 pkt.). [KK]

Namysłów, dn. 27.05.2018 r. (niedziela) – godz. 11:00
21. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

NKS START NAMYSŁÓW – KS SZCZEDRZYK 14-0 (6-0)

14-0 Sikora 89’

NKS START: S.Warowy – Czuczwara [k], J.Wojciaczyk (60.Gibulski), K.Matłosz (46.Krupiński), Wierzbicki, Sikora, A.Fiedeń (60.D.Adrian), Miłosz Golonka (51.Chrabański), R.Czech, T.Maćków, D.Maćków.

SZCZEDRZYK: Dota – Grabowski, Woźny, Długosz, Kulig, Joniec, Grobosz, Kotliński, Smandzich, Osada.
Trener: Janusz KUCZER.

Sędziował: Bartłomiej Zator (KS Opole).