LM: Młodzicy "z tarczą"

Odsłony: 2278

Dobrze spisały się nasze drużyny młodzików w 15. kolejce swoich rozgrywek. Pierwszy zespół zremisował w Kluczborku z rezerwami MKS-u, natomiast nasza „dwójka” sprawiła nam więcej radości, wygrywając 2-1 z MKS-em Wołczyn. Szczegóły w materiałach poniżej. [KK]

Młodzicy drużyny rezerw rozegrali awansem swój 14-ty mecz w sezonie. W zawody zespół wszedł bardzo dobrze, bo juz w 2' za sprawą Maruszaka objęliśmy prowadzenie. Franek wykorzystał dobre podane od Strózika, mocnym uderzeniem umieszczając piłkę pod poprzeczką bramki gości. Później inicjatywę przejęła drużyna rywali, spychając Start II do dość głębokiej defensywy. Do remisu tuż przed przerwą mógł doprowadzić jeden z napastników MKS-u, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Kowalewicz. W drugiej połowie oba zespoły miały swoje szanse, ale to gospodarze podwyższyli prowadzenie. W 40' Gąsior wykorzystał prostopadle podanie Maruszaka i umieścił piłkę po ziemi przy bliższym słupki golkipera gości. Po zdobytej bramce drużyna przyjezdna starała się skrzydłami zagrozić Startowi II, my za to próbowaliśmy rewanżować się kontratakami. Jeden z nich zakończył się nawet bramką Lorenza, ale Pani arbiter uznała że nasz zawodnik przy dobitce znalazł się na minimalnym spalonym. Natomiast w kolejnej sytuacji Kuropatwa uderzył w poprzeczkę. Rywale nie pozostawali dłużni i po dobrym rozegraniu rzutu z autu, w 50' zdobyli bramkę kontaktową (autorem Gołębiowski). Kilka minut później jeden z zawodników Wołczyna popisał się kapitalnym uderzeniem z przewrotki, ale na szczęście jego strzał zatrzymał się na słupku, po którym piłka znalazła się w rękach Błażkowa. 3 minuty później zabrzmiał ostatni gwizdek, co oznaczało, że zawodnicy rezerw Startu mogli dopisać do swojego dorobku punktowego kolejne 3 punkty.

Warto dodać, że mecz rozegrano awansem z 30 kwietnia, gdyż w tym dniu dzieci trenujące w Akademii Czerwono-Czarnych wyjechały do Wrocławia na mecz Ekstraklasy (Śląsk – Lechia Gdańsk 3-1 – przyp. aut.). I co ciekawe, namysłowska grupa ostatecznie zawitała tam w szokującej liczbie aż 204 (!!!) osób. Brawo! [JD]

Namysłów, dn. 26.04.2018 r. (czwartek) – godz. 17:00
15. kolejka Ligi Młodzików, grupa I

START II NAMYSŁÓW – MKS WOŁCZYN 2-1 (1-0)

1-0 Gąsior 11’
2-0 Maruszak 42’
2-1 Gołębiowski 49’

START II: Kowalewicz – Kwaśniewski, Kmieć, O.Niedźwiedzki, Maruszak, M.Niedźwiedzki, Gąsior [k], Gala.
Grali ponadto: Błażków, Kuropatwa, Lorenz, Kotasiński.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

MKS: Spurek – P.Cynalewski, Gołębiowski [k], Bojko, Kołodziejski, B.Cynalewski, Medyński, Krupa.
Grali ponadto: Szkoruda, Krawiec, Chatkiewicz.
Trener: Dariusz SZOTA.

Sędziowała: Dorota Dymek (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

Młodzicy pierwszej drużyny Startu rozegrali w poniedziałek mecz w Kluczborku z rezerwami tamtejszego MKS-u. Nasi chłopcy szybko zdobyli prowadzenie, bo już w 3’ zawodów. Gol Kobrynia dał czerwono-czarnym impuls do kolejnych ataków, ale brakowało skuteczności. Trzeba jednak napisać, że i gospodarze nie pozostawali dłużni, zagrażając bramce strzeżonej przez Marcina Najmana. Niestety, korzystnego rezultatu nie udało się naszym pociechom utrzymać do ostatniego gwizdka. Na minutę przed końcem jedna z akcji Kluczborka przyniosła bowiem powodzenie i Forma po swoim celnym strzale za chwilę utonął w ramionach kolegów. Ostatecznie mecz kończy się rezultatem 1-1. [KK]

Kluczbork, dn. 30.04.2018 r. (poniedziałek) – godz. 18:00

MKS II KLUCZBORK – START I NAMYSŁÓW 1-1 (0-1)

0-1 Kobryń 3’
1-1 Forma 59’

MKS II: Gąszczak – Jurczak, Król, Mokrzycki, Czaja [k], Forma, Ramus, Baj, Mioduszewski.
Grali ponadto: Wiecha, Olszok.
Trener: Adam MICHALEWSKI.

START I: Marcin Najman – O.Warowy, Kwiatkowski, Kot, Kobryń, Hrebenyk, Borys, Klimczak, Fila [k].
Grali ponadto: Smolarczyk, Zieliński.
Trener: Krystian BŁACH.

Sędziował: Mateusz Dukat (KS Opole).