1JS: Start Namysłów - LZS Starościn 2-1

Odsłony: 1750

Derby powiatu namysłowskiego padły łupem juniorów starszych Startu. W niezwykle ważnym pojedynku dwóch czołowych ekip I ligi czerwono-czarni przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając ze Starościnem 2-1. Do przerwy walki i kilku okazji bramkowych nie brakowało, ale żadna z drużyn nie zdołała pokonać bramkarza przeciwnika. Sztuka ta udała się zaraz po przerwie Sikorze (50’), dzięki czemu NKS objął prowadzenie. Tyle, że ambitnie grający starościnianie wcale nie zamierzali odpuszczać i w 56’ doprowadzili do wyrównania za sprawą Zuzaka. Mecz nabrał rumieńców, a emocje na ławce rezerwowych namysłowian eksplodowały po raz kolejny w 61’, gdy do siatki trafił Dawid Maćków. Do końca spotkania pozostało pół godziny i wiele mogło się jeszcze zdarzyć. Ale żadnej z drużyn nie udało się już trafić do bramki i po ostatnim gwizdku zrozumiała radość zapanowała w drużynie prowadzonej przez trenera Damiana Zalwerta.

Po niedzielnym spotkaniu Start wciąż zajmuje 2. miejsce z identycznym dorobkiem punktowym jak lider Jakub Proślice (po 40 pkt.) Nasz bilans, to 13-1-2, a w bramkach 56-15. Z kolei LZS Starościn lokuje się na 4. pozycji z dorobkiem 28 „oczek” (9-1-6, gole 49-35). [KK]

Namysłów, dn. 22.04.2018 r. (niedziela) – godz. 10:00
16. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

NKS START NAMYSŁÓW – LZS STAROŚCIN 2-1 (0-0)

1-0 Sikora 50’
1-1 Zuzak 56’
2-1 D.Maćków 61’

NKS START: S.Warowy – Czuczwara [k], Krupiński (46.Wierzbicki), J.Wojciaczyk (90.Gibulski), D.Adrian, Sikora (76.Koziak), K.Fiedeń (72.K.Matłosz), Miłosz Golonka, R.Czech, T.Maćków (69.Stajszczyk), D.Maćków (83.Chrabański).
Rezerwowy: Zacharski.

STAROŚCIN: Szewczyk – Pajor, Zuzak, Suliga, Piechura, Bojko, Seredziuk (87.Poniewierski), Harasimczuk, Warzocha, Grech (55.Dedek), Karcz.
Trener: Mirosław RĘBILAS.

Sędziował: Sławomir Bryś (KS Opole).

Żółte kartki: Wierzbicki (57.) – Harasimczuk (41.).

Mecz trwał: 94 minuty (45+49).