1JS: Start Dobrodzień - Start Namysłów 0-4

Odsłony: 2442

Juniorzy starsi nie zwalniają! W trzecim spotkaniu wiosny nasi chłopcy po raz trzeci wysoko wygrali, cały czas zgłaszając poważne aspiracje w walce o awans do Opolskiej Ligi Juniorów. W niedzielne przedpołudnie czerwono-czarni wybrali się do Dobrodzienia, gdzie rywalizowali ze swoimi imiennikami. Wygrana 4-0 przypadła ekipie Damiana Zalwerta zasłużenie, choć do przerwy prowadziliśmy w najskromniejszych rozmiarach. Wynik szybko otworzył Krupiński, ale w kolejnych minutach miejscowi nie odpuszczali, też stwarzając zagrożenie. Dopiero po godzinie gry Jakub Wojciaczyk w krótkim odstępie czasu dwukrotnie pokonał Hehnela i Start mógł uspokoić grę. Niemniej nie oznaczało to całkowitego postoju. W 82’ Wierzbicki po raz czwarty umieścił piłkę w siatce Startu Dobrodzień i robiący wrażenie sukces stał się faktem.

Dzięki zwycięstwu Start Namysłów zrównał się punktami z liderem Jakubem Proślice i w praktyce na dziś to te dwa zespoły rozstrzygną między sobą walkę o promocję. Dodajmy, że mamy 37 punktów w dorobku (12-1-2, bramki 54-14), a przewaga nad trzecią drużyną (LZS-em Starościn) wynosi 9 „oczek”. Dobrodzienianie zajmują 5. lokatę i mają 26 punktów na koncie (8-2-5, gole 54-32). [KK]

Dobrodzień, dn. 15.04.2018 r. (niedziela) – godz. 11:00
15. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

START DOBRODZIEŃ – NKS START NAMYSŁÓW 0-4 (0-1)

0-1 Krupiński 5’
0-2 J.Wojciaczyk 64’
0-3 J.Wojciaczyk 70’
0-4 Wierzbicki 82’

DOBRODZIEŃ: Hehnel – Markiewicz, Brylka [k], Rust, Sacha, Krafczyk, Kolecek, Kandora (46.Kaliciak), Dworaczyk, Zając, Grzebiński.
Rezerwowy: Koza.
Trener: Adam JELONEK.

NKS START: S.Warowy – Czuczwara, Stajszczyk, J.Wojciaczyk (82.Gibulski), Wierzbicki, K.Fiedeń, D.Adrian, Sikora, Miłosz Golonka, R.Czech, Krupiński (61.K.Matłosz).

Sędziował: Paweł Dul (KS Opole).

Żółta kartka: Bryłka (74.).

Mecz trwał: 90 minut (45+45).