LM: Wiosenny falstart

Odsłony: 2063

Namysłowskie drużyny młodzików jako ostatnie przystąpiły do ligowej rywalizacji. Niestety, początek w wykonaniu czerwono-czarnego narybku nie był udany, bowiem w poniedziałek pierwszy zespół przegrał w Ligocie Oleskiej, natomiast w środę po walce wyższość przeciwnika z Olesna musiała uznać nasza „dwójka”. Szczegóły w dalszej części materiału.

W premierowej grze wiosny podopieczni trenera Krystiana Błacha mogą żałować, że nie sięgnęli po punkty. Bo zagrali dobrą partię, ale… dopiero po przerwie spotkania z LZS-em Ligota Oleska. W pierwszej półgodzinie rywale do bólu wykorzystali zawahanie i błędy namysłowian, obejmując prowadzenie 3-0. Po zmianie stron Start z zębem zaczął walczyć i gonić przeciwnika, po dwóch golach Krausa łapiąc „kontakt” z gospodarzami. Ale to było wszystko tego dnia, na co była stać drużynę z Namysłowa i ostatecznie przegrywamy z LZS-em 2-3. Szkoda, bo korzystny wynik był jak najbardziej w zasięgu. [KK]

Ligota Oleska, dn. 09.04.2018 r. (poniedziałek) – godz. 17:00
12. kolejka Ligi Młodzików, grupa I

LZS LIGOTA OLESKA – START I NAMYSŁÓW 3-2 (3-0)

1-0 O.Warowy 16’ gol samobójczy
2-0 Paweł Brodacki 19’
3-0 Książek 27’
3-1 Kraus 40’
3-2 Kraus 54’

LIGOTA OLESKA: M.Pluskota – Wengel [k], Piotr Brodacki, Łapiński, M.Kamski, Oblonk, D.Kamski, Paweł Brodacki, Preś.
Grali ponadto: Chuć, Kocemba, Urbański, Gajek, Książek, Kurpiel.
Trener: Mateusz SKOWRONEK.

START I: Najman – O.Warowy, Kwiatkowski, Smolarczyk, Białowąs, Hrebenyk, Zieliński, Borys [k], Fila.
Grali ponadto: Kraus, Kobryń, Saganowski, Klimczak, Pietrusiak.
Trener: Krystian BŁACH.

Sędziował: Bogdan Panek (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

Na inaugurację rundy wiosennej młodzików nasza druga drużyna rezerw pojechała na mecz do Olesna by zmierzyć się z tamtejszymi rezerwami OKS-u. Mimo nieźle wyglądającego początku zespołu, po niedokładnym wyprowadzaniu piłki przez Gąsiora miejscowi objęli prowadzenie w 5’. Po straconej bramce Start II dłużej utrzymywał się przy piłce, kilkukrotnie gospodarzom zagrażając. Tuż przed przerwą po dwójkowej akcji Kmieć wykorzystał podanie Maruszaka i schodziliśmy na przerwę przy wyniku 1-1. Po przerwie mimo wielu stałych fragmentów gry, głównie rzutów rożnych, nie udało nam się wyjść na prowadzanie, a dodatkowo w 41’ po zamieszaniu pod naszym polem karnym niepilnowany Nowak, jak okazało się później, ustalił wynik meczu na 2-1.

Szkoda niewykorzystanych okazji, bo przez to wracaliśmy do domu z zerowym dorobkiem punktowym. Ale przed nasza drużyną szansa do rehabilitacji juz w poniedziałek, w wyjazdowym spotkaniu w Praszce. [KD]

Olesno, dn. 11.09.2018 r. (środa) – godz. 17:00

OKS II OLESNO – START II NAMYSŁÓW 2-1 (1-1)

1-0 Nowak 5’
1-1 Kmieć 25’
2-1 Nowak 41’

OKS II: Żołędź – Dankowiak, Ditman, Lellerek, Kokot, Sobczyk [k], Kapała, Seidek, Nowak, Jeziorek, Gryga.
Grali ponadto: Kaczmarczyk, Janczyk, Koza, Kiełbus, Statut.
Trener: Zbigniew BIENIAS.

START II: Kowalewicz – Gala, Burnecki, Kwaśniewski, M.Niedźwiedzki, Gąsior [k], O.Niedźwiedzki, Kotasiński, Kmieć, Maruszak, Strózik.
Grali ponadto: Błażków, Kuropatwa, Lorenz, Wajs, Rembielak.
Trener: Jakub Drapiewski.

Sędziował: Adam Szkopiński (KS Opole).

P.S. Zdjęcie na stronie głównej pochodzi z meczu OKS II Olesno - Start II Namysłów.