LM: Bratobójcze derby!

Odsłony: 2151

Bratobójcze derby Namysłowa, a ściślej naszego Startu, znalazły rozstrzygnięcie w postaci zwycięstwa nominalnie pierwszej drużyny. W poniedziałkowej batalii walka trwała od pierwszej do ostatniej minuty, nikt nie odpuszczał nawet na sekundę. Rywalizacja mogła się więc podobać. W 11’ druga drużyna miała powody do radości, gdy sposób na Bergera znalazł Kuropatwa. Ale „jedynka” nie zamierzała tolerować takiej sytuacji i chłopcy jeszcze bardziej zacięcie atakowali swoich kolegów z klubu. W efekcie w 23’ Klimczak doprowadził do wyrównania. Do przerwy taki też rezultat się utrzymał. Krótko po zmianie stron Klimczak (35’) ponownie trafił do bramki strzeżonej przez Błażkowa i jak się później okazało, został bohaterem derbów, jako autor obu goli dla pierwszej drużyny. Brawa jednak należą się obu ekipom, które mimo bratobójczej walki stworzyły ciekawe widowisko.

Po tym spotkaniu zespół numer jeden z 12 punktami na koncie (4-0-6, bramki 19-24) zajmuje 7. pozycję, natomiast ekipa numer dwa mając w dorobku 6 „oczek” (2-0-8, gole 9-44) jest przedostatnia (nr 10.).

Namysłów, dn. 06.11.2017 r. (poniedziałek) – godz. 14:30
11. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

START I NAMYSŁÓW – START II NAMYSŁÓW 2-1 (1-1)

0-1 Kuropatwa 11’
1-1 Klimczak 23’
2-1 Klimczak 35’

START I: Berger – Kot [k], Białowąs, Kraus, Kobryń, Hrebenyk, Janicki, Borys, Klimczak.
Grali ponadto: Kwiatkowski, Smolarczyk, Saganowski, Romaniuk, Tańczyk, Wolanicki, Zieliński, Pietrusiak.
Trener: Krystian BŁACH.

START II: Błażków – Kmieć, Hodyra, Kotasiński, Kowalewicz, Gąsior [k], Burnecki, Gala.
Grali ponadto: Kwaśniewski, Kubacki, Wilkowski, Kuropatwa, Lorenz, Maruszak.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

Sędziował: Rafał Żołnowski (KS Opole).

Mecz trwał: 62 minuty (30+32).