1JS: Start Namysłów - LZS Ligota Oleska 4-1

Odsłony: 2162

Mocno musieli się natrudzić namysłowscy juniorzy starsi, aby zaksięgować w tabeli kolejne 3 punkty w drodze po (miejmy taką nadzieję) awans do Opolskiej Ligi Juniorów Starszych. W niedzielne przedpołudnie rywalem czerwono-czarnych byli rówieśnicy z Ligoty Oleskiej, którzy zaprezentowali się całkiem przyzwoicie. I to właśnie goście przed przerwą otworzyli wynik, po tym jak w 24’ Skibiński znalazł sposób na Letkiego. Ekipa trenera Damiana Zalwerta i owszem, próbowała odrobić starty, ale konsekwentna gra w tyłach gości oraz odrobina szczęścia zadecydowały, że do szatni nasi juniorzy schodzili na minusie. Ale to, co nie udało im się przed przerwą, z nawiązką powetowali sobie po zmianie stron. Wejście szybkiego Świerczyńskiego rozruszało ofensywę Startu i gole w końcu zaczęły dla gospodarzy padać. W 52’ z karnego wyrównał wspomniany Świerczyński, a zanim ligocianie zdołali zewrzeć szeregi, po minucie już przegrywali! To efekt bramki Tomka Maćkowa, który pokonał Kościelnego w 53’. To już był bardzo dobry rezultat, ale namysłowianie nie zamierzali spoczywać na laurach. No i ich starania o kolejne trafienia przyniosły wymierny efekt, bowiem w 67’ i 74’ w roli głównej wystąpił Dawid Maćków, dwukrotnie znajdując drogę do ligociańskiej bramki!

Ostatecznie Start wygrał 4-1 i umocnił się na 2. miejscu w tabeli z dorobkiem 19 punktów (6-1-2, bramki 28-11). Z kolei LZS z Ligoty Oleskiej zajmuje aktualnie pozycję nr 9. mając na koncie 10 „oczek” (3-1-5, stosunek goli 14-30). Oczywiście nie musimy dodawać, że czekamy na kolejne zwycięstwa czerwono-czarnych i ich równie efektowną radość, jak ta zaprezentowana po ostatnim gwizdku w opisywanym meczu (patrz strona główna). [KK]

Namysłów, dn. 29.10.2017 r. – godz. 10:00
9. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

NKS START NAMYSŁÓW – LZS LIGOTA OLESKA 4-1 (0-1)

0-1 Skibiński 24’
1-1 Świerczyński 52’ rzut karny
2-1 T.Maćków 53’
3-1 D.Maćków 67’
4-1 D.Maćków 74’

NKS START: D.Gacek – Czuczwara [k], Koziak (55.Sikora), J.Wojciaczyk (70.Stajszczyk), D.Maćków (75.Krupiński), D.Adrian (85.Zaremba), K.Fiedeń (60.Wierzbicki), Mateusz Golonka, R.Czech, T.Maćków, Rojowski (46.Świerczyński).

LZS: Kościelny – Lerche, Nowak, Siwek, Skowronek (85.Kevin Pakuła), Jonek, Skibiński (70.Łątka), Kubica [k], Gruca, Tomys, Kacper Pakuła (70.Kierat).
Trener: Mateusz SKOWRONEK.

Sędziował: Łukasz Ślusarek (KS Opole).

Żółte kartki: Wierzbicki (82.) – Kubica (32.), Gruca (40.), Jonek (74.).

Mecz trwał: 90 minut (45+45).