1JM: Start Namysłów - MKS Gogolin 2-0

Odsłony: 2690

Juniorzy młodsi namysłowskiego Startu nie zwalniają tempa w walce o promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej Opolszczyzny. W niedzielę podejmowali przy Pułaskiego MKS Gogolin i po niełatwym pojedynku sięgnęli po piąte w sezonie zwycięstwo. Do przerwy, mimo kilku okazji z obu stron, gole nie padły. Ale po zmianie stron doczekaliśmy się radości w wykonaniu czerwono-czarnych. Najpierw w 55’, gdy wynik przytomnym strzałem otworzył Jakub Kowalczyk, a następnie w 65’, gdy Sasima pokonał zmiennik Sieradzki. Wygrana nie przyszła naszemu zespołowi łatwo, ale widać było na przestrzeni 80 minut dobrą organizację gry Startu oraz dużą determinację w walce o sukces. I ten został ku naszej radości zanotowany.

Po 8. kolejkach czerwono-czarni zajmują pozycję wicelidera z bilansem 17 punktów (5-2-1, bramki 14-7), natomiast nasi rywale z Gogolina plasują się na 11. pozycji z sumą 7 „oczek” na koncie (2-1-5, stosunek trafień 10-18). Dodajmy, że do lidera z Olesna nasi chłopcy tracą obecnie 2 punkty. [KK]

Namysłów, dn. 22.10.2017 r. (niedziela) – godz. 10:00
8. kolejka I ligi juniorów młodszych

NKS START NAMYSŁÓW – MKS GOGOLIN 2-0 (0-0)

1-0 J.Kowalczyk 58’
2-0 Sieradzki 65’

NKS START: D.Gacek – Dobroć, Bociański, M.Gacek, J.Kowalczyk [k], Kilan (41.Szlufarski), A.Fiedeń (60.Sieradzki), Kijak, Mateusz Golonka (70.M.Wojciaczyk), Chuć, Huck (55.Karcz).
Rezerwowi: Letki, Wróbel.
Trener: Kamil BŁACH.

GOGOLIN: Sasim – Bień [k], Rawza, Gajda, Jadeszko, Fajlert (65.Piechota), Mager, Heinzer, Lenart (75.Szampera), K.Nowak (30.Bekiesz, 55.Weinert), Białoń (50.Gregor).
Rezerwowy: T.Nowak.
Trener: Rafał WOLNY.

Sędziował: Miłosz Pukajło (KS Opole).

Żółta kartka: M.Gacek (60.).

Mecz trwał: 82 minuty (40+42).