LM: Wreszcie zwycięski poniedziałek!

Odsłony: 2966

Długo czekaliśmy na dobre wieści z boisk, na których rywalizują namysłowscy młodzicy i wreszcie się doczekaliśmy! W poniedziałek obie nasze drużyny wygrały swoje mecze, więc siłą rzeczy nasze nastroje muszą być dobre. Pierwszy zespół sięgnął po wygraną w Wołczynie, natomiast drużyna rezerwowa pewnie ograła Motor Praszka. Szczegóły prezentujemy poniżej.

Namysłowska „jedynka” walczyła w poniedziałek w Wołczynie, gdzie sięgnęła po pełną pulę. Podopieczni Krystiana Błach wygrali 2-1, choć to miejscowi jako pierwsi zdobyli bramkę. Uczynił zaraz po zmianie stron Gołębiowski (37’) i sytuacja czerwono-czarnych zrobiła się trudna. Ale 5 minut później (42’) wyrównał Smolarczyk i gra zaczęła się od nowa. Z kolei w 50’ Białowąs dał swojemu zespołowi prowadzenie, które ku radości po końcowym gwizdku, utrzymane zostało właśnie do tego momentu. Chłopcy pokazali charakter i wolę walki, więc mamy nadzieję, że w następnych spotkaniach będzie podobnie i drużyna Startu I Namysłów zacznie marsz w górę tabeli. [KK]

Wołczyn, dn. 16.10.2017 r. (poniedziałek) – godz. 16:00
8. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

MKS WOŁCZYN – START I NAMYSŁÓW 1-2 (0-0)

1-0 Gołębiowski 37’
1-1 Smolarczyk 42’
1-2 Białowąs 50’

MKS: Spurek – Tymkiewicz, Araszczuk, Szymczyszyn, Gołębiowski, Medyński, Perdek, Starek, Obermajer.
Grali ponadto: Kołodziejski, Bojko, Piątczak, Śpiewak, Nylec [k], Orawski, Przybysz, Cynalewski, Januszkiewicz.
Trener: Dariusz SZOTA.

START I: Fila – Kwiatkowski, Kot [k], Białowąs, Kraus, Kobryń, Hrebenyk, Borys, Klimczak.
Grali ponadto: O.Warowy, Berger, Smolarczyk, Saganowski, Romaniuk, Zieliński, Tańczyk, Pietrusiak.
Trener: Krystian BŁACH.

Sędziował: Mateusz Dukat (KS Opole).

Widzów: ?

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

Po ostatnim spotkaniu, w którym nasi zawodnicy pokazali się z naprawdę dobrej strony i minimalnie ulegli trzeciej w tabeli Ligocie Oleskiej (0-1), przyszedł czas na domowe spotkanie z Motorem Praszka. Chłopcy od początku spotkania dobrze weszli w mecz i starali się dyktować warunki drużynie przyjezdnej. Organizacja gry przy dużej konsekwencji pozwalała na realizowanie zadań nakreślonych w szatni. Nasz zespół starał się szanować piłkę, a dobre akcje rywali były przerywane tuż przed naszym polem karnym. Do przerwy po kilku ciekawych sytuacjach z obu stron wynik był bezbramkowy. Po zmianie stron drużyna Startu cierpliwie i konsekwentnie pracowała nad wypracowaniem sytuacji bramkowych. Po indywidualnej akcji naszego kapitana Kuby Gąsiora uzyskaliśmy rzut wolny w odległości 20 metrów od bramki. Pięknym, mocnym strzałem popisał się Kajetan Burnecki i piłka, odbijając się od słupka, wylądowała w siatce. Chłopcy wyraźnie podbudowani takim obrotem spraw ruszyli do przodu. Kolejna bramka padła łupem Filipa Rembielaka, poprzedzona kilkoma podaniami na jeden kontakt i zdecydowanym wejściem na piłkę naszego zawodnika. Chwilę później po dobrym zachowaniu w środku pola i szybko podjętej decyzji Alan Lorenz zdecydował się na uderzenie tuż przed polem karnym. Piłka uderzona po ziemi sprawiła lekkie problemy bramkarzowi gości i po rękach wpadła do siatki. W ostatnich minutach nasi zawodnicy stworzyli sobie jeszcze dwie klarowne sytuacje, ale w odpowiednim momencie zabrakło podjęcia decyzji strzeleckiej. Natomiast w ostatniej minucie spotkania goście po ładnej akcji w naszym polu karnym nastrzelili w rękę Pawła Kubackiego. Arbiter zawodów podyktował jedenastkę, której nie wykorzystał kapitan gości Ławny, trafiając w poprzeczkę. Końcowy gwizdek spowodował sporą radość w naszej ekipie. Zwycięstwo było nagrodą dla naszych chłopców za dobrze wykonaną pracę i miejmy nadzieję w kolejnym spotkaniu zostanie to podtrzymane. [JD]

Namysłów, dn. 16.10.2017 r. (poniedziałek) – godz. 16:00

START II NAMYSŁÓW – MOTOR PRASZKA 3-0 (0-0)

1-0 Burnecki 38’
2-0 Rembielak 50’
3-0 Lorenz 56’

START II: Błażków – Kwaśniewski, Kmieć, Hodyra, Rembielak, Lorenz, Gąsior [k], Burnecki, Gala.
Grali ponadto: P.Wajs, Kubacki, Wilkowski, Kozyra, Kotasiński, Maruszak, Szołdra, Kowalewicz.
Trener: Jakub DRAPIEWSKI.

MOTOR: Szachulec – D.Paliwoda, Klimiński, Poniatowski, J.Szyszka, H.Paliwoda, Ławny [k], Okoń, Mirowski.
Grali ponadto: M.Szyszka, Pietruszka, Ulfik, Karpiuk, Morawiak.
Trener: Grzegorz WŁOCH.

Sędziował: Sławomir Bryś (KS Opole).

Widzów: ?

P.S. Na stronie głównej wykorzystaliśmy zdjęcie drugiej drużyny młodzików Startu Namysłów.