1JM: Start Namysłów - Pomologia II Prószków 2-1

Odsłony: 3286

Ciężką, ale co najważniejsze, zwycięską przeprawę mieli w piątek juniorzy młodsi Startu z rezerwową ekipą Pomologii Prószków. Podopieczni Damiana Zalwerta wygrali ważne spotkanie 2-1, choć do końcowych minut wynik był sprawą otwartą. Lepiej zaczęli goście z Prószkowa, którzy w 25’ objęli prowadzenie po golu Gila. Namysłowianie dobrze jednak zareagowali i jeszcze przed przerwą zdołali skutecznie odpowiedzieć. A uczynił to w 36’ regularnie ostatnio strzelający Chuć. W drugiej części wyrównane zawody długo zanosiły się na remisowe, jednak ambitnie i z zębem grający czerwono-czarni zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Decydujące trafienie zadał (drugi raz tego dnia) Chuć w 75’ i choć goście próbowali, to już skutecznie nie odpowiedzieli. Radość po spotkaniu naszej drużyny była więc uzasadniona.

Po 7. kolejkach młodzi namysłowianie zajmują pozycję wicelidera, mając 14 punktów na koncie (4-2-1, bramki 12-7). Z kolei nasz piątkowy rywal, czyli Pomologia II, są na 6. miejscu, mając w dorobku 10 punktów (3-1-3, stosunek goli 15-16). [KK]

Namysłów, dn. 13.10.2017 r. (piątek) – godz. 16:00
7. kolejka I ligi juniorów młodszych

NKS START NAMYSŁÓW – POMOLOGIA II PRÓSZKÓW 2-1 (1-1)

0-1 Gil 25’
1-1 Chuć 36’
2-1 Chuć 75’

NKS START: D.Gacek – Bociański, M.Gacek, A.Kowalczyk [k], Kilan, Kijak (76.Szlufarski), Mateusz Golonka, Karcz (69.Kucharzyszyn), M.Wojciaczyk (48.Sieradzki), Chuć (80+1.Duchnik).
Rezerwowi: Czuczwara, R.Czech.

POMOLOGIA II: Czuliński – Węgrzyn, Willim [k], Kędra (41.Podgórski), Gardziej, Szulczewski, Budzanowski (41.Drzazga), Zełep (41.Barański), Sobkowicz, Wojtala (55.Łotocki), Gil.
Trener: Łukasz PROCYSZYN.

Sędziował: Sławomir Bryś (KS Opole).

Żółta kartka: Drzazga (67.).

Mecz trwał: 83 minuty (40+43).