1JS: Stobrawa Ligota Dolna - Start Namysłów 2-5

Odsłony: 2878

W Ligocie Dolnej czerwono-czarni juniorzy starsi dali swoim kibicom kolejne powody do radości. W pojedynku z miejscową Stobrawą nasz zespół zaprezentował się jako dojrzalszy i lepiej operujący futbolówką. Ambicji miejscowym w żaden sposób jednak odmówić nie można, bo Ci walczyli bardzo zaciekle. Prowadzenie dał nam Wojciechowski, ale jeszcze przed przerwą Dubowiecki wyrównał. Wierzbicki jednak natychmiast poprawił i znów prowadziliśmy. Po zmianie stron najpierw Wojciechowski, a parę minut później Świerczyński spowodowali, że wynik był już względnie bezpieczny (prowadzenie Startu 4-1), więc nawet gol Perużyńskiego niewiele zmieniał. Zmienił o tyle, że sportowa złość namysłowian spowodowała, że Ci do końca nękali defensywę gospodarzy i ta w 89’ dała się wyprowadzić w pole, a wynik ustalił Szczygieł.

Po tym spotkaniu Start Namysłów zajmuje 5. lokatę z dorobkiem 41 punktów (13-2-7, bramki 75-51). Z kolei Stobrawa plasuje się na 9. miejscu z bilansem 28 „oczek” (8-4-10, stosunek goli 46-52). [KK]

Ligota Dolna, dn. 04.06.2017 r. (niedziela) – godz. 11:00
20. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

LZS STOBRAWA LIGOTA DOLNA – NKS START NAMYSŁÓW 2-5 (1-2)

2-5 Szczygieł 89’

STOBRAWA: Kluska (80.Korzekwa) – Daczyński (46.Perużyński), Dubowiecki, Dziagacz, Greś, Hakman, Knopp, Kuchta (46.Strzępek), Łabędzki, Podkówka, Świlak [k].
Trener: Adam MICHALEWSKI.

NKS START: Rachel – Chrabański, W.Czech, Miłosz Golonka, Koziak, Sikora (65.Kilan), Sobolewski, Świerczyński [k], Szczygieł, Wierzbicki, Wojciechowski.
Rezerwowy: Stan.

Sędziował: Łukasz Ślusarek (KS Opole).

Żółte kartki: Greś (63.), Strzępek (72.).

Mecz trwał: 90 minut (45+45).