1JM: Piomar Tarnów Op./Przywory - Start Namysłów 2-3

Odsłony: 2483

Ogromne emocje towarzyszyły meczowi w tarnowskiej dzielnicy Skalnik, gdzie doszło do pojedynku w ramach rozrywek o mistrzostwo I ligi juniorów młodszych. Miejscowi gracze Piomaru ambitnie walczyli z czerwono-czarnymi, jednak w dramatycznych okolicznościach musieli uznać naszą wyższość. Zaczęło się jednak dla gospodarzy znakomicie, gdyż w 9’ Damaschek dał im prowadzenie. Ale po kilkunastu minutach (25’) Miłosz Krupiński doprowadził do remisu, więc mecz niejako zaczynał się od nowa. Z bramki podopieczni Damiana Zalwerta cieszyli się bardzo krótko, ponieważ w 28’ miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem Sebastiana Warowego pokonał Lewandowski. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, więc w szatni Startu było dosyć gorąco. Rozmowa z coachem podziałała na chłopców bardzo „ożywczo” i Ci już w 50’ doprowadzili do stanu 2-2. Tym razem po stronie namysłowskiej do siatki trafił Wojciaczyk. A gdy do końca regulaminowego czasu gry pozostała minuta, wówczas decydujący o losach pojedynku cios wyprowadzili goście. Konkretnie w 79’ Kamil Fiedeń, co oczywiście spowodowało wybuch wielkiej euforii wśród namysłowian! W przedłużonym czasie gry Piomar rzucił się jeszcze dosyć desperacko do odrabiania strat, ale nic nie wskórał. Do Namysłowa wracaliśmy więc w znakomitych nastrojach.

Po tym spotkaniu Start Namysłów zajmuje 3. pozycję w dorobkiem 29 punktów (8-5-5, bramki 30-17), tracąc 5 punktów do lidera z Olesna. Z kolei Piomar okupuje 9. pozycję z liczbą 12 „oczek” na koncie (3-3-12, stosunek goli 21-63).

Następny pojedynek młodzi czerwono-czarni zagrają w najbliższą niedzielę o godz. 11:00 w Namysłowie, a ich rywalem będą rówieśnicy Juniora Skarbimierz. [KK]

Tarnów Opolski, dn. 27.05.2017 r. (sobota) – godz. 10:00
15. kolejka I ligi juniorów młodszych

PIOMAR TARNÓW OPOLSKI/PRZYWORY – NKS START NAMYSŁÓW 2-3 (2-1)

1-0 Damaschek 9’
1-1 Krupiński 25’
2-1 Lewandowski 28’
2-2 Wojciaczyk 50’
2-3 K.Fiedeń 79’

PIOMAR: Wicher – Damaschek, Garwol, Kazimieruk, Kowalczyk, Krysiak (65.Krysiński), Lewandowski [k], Lippok (70.Glensk), Mazur, Seniszyn, Staś.
Trener: Daniel HARTMAN.

NKS START: S.Warowy – Burnecki, R.Czech [k], Czuczwara, K.Fiedeń, Gibulski (41.Wierzbicki), Mateusz Golonka, Krupiński (65.Łyżniak), T.Maćków, Sieradzki, Wojciaczyk.
Rezerwowy: Sarzyniak.

Sędziował: Sebastian Stemplewski (KS Opole).

Żółte kartki: Lewandowski (44.), Lewandowski (73.) – Mateusz Golonka (44.), Burnecki (73.), Wierzbicki (80+1.).

Mecz trwał: 83 minuty (40+43).