LM: Piast Gorzów Śl. - Start I Namysłów 2-3

Odsłony: 2716

Pierwszy zespół młodzików NKS-u w czwartek walczył w dalekim Gorzowie Śląskim z rówieśnikami miejscowego Piasta. Z zaciętego i wyrównanego pojedynku górą wyszli mali namysłowianie, którzy zwyciężyli 3-2. Przed przerwą podopieczni Krystiana Błach dzielnie się trzymali, ale chwilę przed zejście do szatni Kiecko postawił ich w trudnym położeniu, zdobywając gola dla Piasta. Po zmianie stron sprawy w swoje ręce wziął jednak czerwono-czarny Piotr Raduchowski, który między 39’, a 55’ ustrzelił hat-tricka! Dzięki temu Start odrobił straty z nawiązką, obejmując prowadzenie 3-1. W ostatniej minucie zdeterminowani gospodarze zdołali jeszcze zdobyć gola kontaktowego (autorem Boryczka), ale na nic więcej nie było ich już stać. Zwycięstwo namysłowian jest tym cenniejsze, że odniesione w mocno utrudnionych okolicznościach. Otóż nasza drużyna wystąpiła jedynie w ośmioosobowym zestawieniu, bez żadnego rezerwowego, a przypominamy, że w rozgrywkach młodzików zespoły rywalizują w zestawieniach 9-osobowych. Tym większe gratulacje dla naszych małych pociech z tytułu wyjazdowego sukcesu!

Uzupełnijmy, że drugi zespół młodzików w minionej kolejce pauzował. [KK]

Gorzów Śląski, dn. 18.05.2017 r. (czwartek) – godz. 18:00
20. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

PIAST GORZÓW ŚLĄSKI – START I NAMYSŁÓW 2-3 (1-0)

1-0 Kiecko 28’
1-1 Raduchowski 39’
1-2 Raduchowski 47’
1-3 Raduchowski 55’
2-3 Boryczka 60’

PIAST: Piśla [k] – J.Adamczyk, P.Adamczyk, Baran, Boryczka, Kiecko, Micer, Skulimowski, Wójcik.
Grali ponadto: Jasiński, Wieczorek.
Trener: Piotr DZIÓB.

START I: Fila – Banaś, A.Kowalczyk, Kwiatkowski, Raduchowski, Smagacz [k], Smolarczyk, O.Warowy.