LM: Dwie porażki

Odsłony: 2164

Młodzicy namysłowskiego Startu w miniony poniedziałek i wtorek ponownie rywalizowali w swoich rozgrywkach. Niestety, w ostatnim czasie coś naszym chłopcom niespecjalnie idzie, bowiem znów zanotowali porażki. Mowa zarówno o zespole pierwszym, jak i drużynie rezerw. Szczegóły poniżej. [KK]

W pojedynku dwóch drużyn górnej połówki tabeli lepsi okazali się goście z Ligoty Oleskiej. Namysłowscy młodzicy podjęli walkę z nieco wyżej plasującym się przeciwnikiem, jednak brakowało im skutecznego wykończenia kilku stworzonych przez siebie sytuacji. Z tym problemu nie mieli rywale, więc po ostatnim gwizdku mieli powody do zadowolenia. Wynik ustalony został już do przerwy. W 15’ Filę pokonał M.Pluksota, natomiast 8 minut później – jak się później okazało – końcowy rezultat ustalił Chwałek.

Namysłów, dn. 15.05.2017 r. (poniedziałek) – godz. 18:00
19. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

START I NAMYSŁÓW – LZS LIGOTA OLESKA 0-2 (0-2)

0-1 M.Pluskota 15’
0-2 Chwałek 23’

START I: Fila – Banaś, A.Kowalczyk, Kwiatkowski, I.Makarow, W.Makarow, Nowak, Raduchowski, Smagacz [k].
Grali ponadto: Piętka, Pietrusiak, Semkijasz, Smolarczyk, O.Warowy.
Trener: Krystian BŁACH.

LZS: Gruca – Chwałek, Kamski, Pakuła, M.Pluskota, O.Pluskota [k], Stanosek, Wengel, Wiecha.
Grali ponadto: -.
Trener: Mateusz SKOWRONEK.

Sędziował: Sławomir Bryś (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

Nieźle spisujący się w tegorocznych rozgrywkach Motor I Praszka pewnie sięgnął po 3 punkty w konfrontacji z drugim zespołem Startu. Gospodarze długo nie mogli sforsować namysłowskiej defensywy, ale jak już im się to w 26’ udało, to 3 minuty później prowadzili już… 3-0! Wówczas to dwa trafienia Madeły przedzielił Korzeniowski. Po zmianie stron Madeła skompletował w 40’ hat-tricka i do końcowych minut wynik się nie zmieniał. W samej końcówce jednak dekoncentracja gości spowodowała, że w 59’ Jędrasa pokonał Szyszka, a za chwilę z bramki numer 6 radował się Karpiuk.

Praszka, dn. 16.05.2017 r. (wtorek) – godz. 18:00

MOTOR I PRASZKA – START II NAMYSŁÓW 6-0 (3-0)

1-0 Madeła 26’
2-0 Korzeniowski 28’
3-0 Madeła 29’
4-0 Madeła 40’
5-0 Szyszka 59’
6-0 Karpiuk 60’

MOTOR I: Stachulec – Kierpacz, Korzeniowski, Ławny, Madeła, Mirowski, Noga [k], Ślusarczyk, Szyszka.
Grali ponadto: Karpiuk, D.Paliwoda, H.Paliwoda, Pawełoszek, Sobieralski.
Trener: Zbigniew OLSZAŃSKI.

START II: Jędras – Białowąs, Hrebenyk, Klimczak, Kobryń, Kot [k], Kraus, Łukasiewicz, Romaniuk.
Grali ponadto: Bajgier, Bentkowski, Marszałek, Saganowski, Tańczyk.

Sędziował: Bogdan Panek (KS Opole).

Mecz trwał: 61 minut (30+31).