1JS: Sokoły Bierdzany - Start Namysłów 2-3

Odsłony: 2960

Niezwykle emocjonujący mecz stoczyła w niedzielę najstarsza grupa młodzieżowa w namysłowskim Starcie. W wyjazdowym pojedynku z Sokołami Bierdzany nasz zespół wykazał niezwykły hart ducha i wiarę w sukces, wygrywając w niesamowitych okolicznościach 3-2! Do przerwy prowadzili miejscowi po trafieniu w 15’ Skorupy. Po zmianie stron do remisu doprowadził niezawodny Świerczyński, który w 65’ pokonał Poliwodę. Ale gospodarze nie zamierzali odpuszczać i 5 minut później ponownie wyszli na prowadzenie. Nasza sytuacja stała się trudna, ale mimo to nie beznadziejna. Chłopcy zaatakowali rywali, licząc, że w końcu uda im się ponownie dogonić Sokołów. I dogonili w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry! Do siatki trafił wówczas z karnego kapitan Szczygieł, więc radość chłopców była uzasadniona. Ale 2 minuty później nastąpiła już w namysłowskim obozie prawdziwa euforia, bowiem Szczygieł zachował przytomność umysłu i precyzyjnym uderzeniem po raz drugi tego dnia pokonał golkipera miejscowych! Był to jednocześnie gol przesadzający o naszym sukcesie 3-2. Sukces rodził się tego dnia w bólach, ale to sukces który wyjątkowo cieszy i smakuje.

Po niedzielnej kolejce Start Namysłów zajmuje 6. lokatę w tabeli z bilansem 32 punktów (10-2-7, bramki 59-47). Gospodarze z Bierdzan plasują się z kolei na 12. miejscu, mając na koncie 16 „oczek” (5-1-14, stosunek goli 39-59). [KK]

Bierdzany, dn. 14.05.2017 r. (niedziela) – godz. 11:00
22. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

SOKOŁY BIERDZANY – NKS START NAMYSŁÓW 2-3 (1-0)

1-0 Skorupa 15’
1-1 Świerczyński 65’
2-1 Spyra 70’
2-2 Szczygieł 90’ rzut karny
2-3 Szczygieł 90+2’

SOKOŁY: Poliwoda – Freier, Kokot, Królewicz [k] (80.Ptak), Oboza, Siubiak, Skorupa, Spyra, Sykoś (75.Kokot), Szweda, Wyrembak.
Trener: Krzysztof PLUTA.

NKS START: S.Warowy – Chrabański, Gibulski (46.Łyżniak), Mateusz Golonka (46.Świerczyński), Miłosz Golonka, Koziak, Krupiński, Sobolewski, Stajszczyk, Szczygieł [k], Wojciechowski.

Sędziował: Leszek Bednarz (KS Opole).

Żółte kartki: Stajszczyk (80.), Chrabański (90+1.).

Mecz trwał: 95 minut (45+50).