LM: Młodzicy na minusie

Odsłony: 2648

Na początku obecnego tygodnia dwa zespoły namysłowskich młodzików kończyły serię meczów o punkty naszego klubu. Niestety, tym razem nie mieliśmy powodów do satysfakcji, gdyż pierwsza drużyna uległa rezerwom MKS-u Kluczbork, natomiast zespół rezerwowy wysoko przegrał w Ligocie Oleskiej. Szczegóły poniżej. [KK]

W poniedziałkowej rywalizacji pierwszy zespół młodzików Startu nieco zaskakująco (zważywszy na ranking rozgrywek) przegrał u siebie z rezerwami MKS-u Kluczbork 1-2. Nasz zespół dobrze wszedł w mecz i w 24’ po trafieniu Wiktora Makarowa wyszedł na prowadzenie. Ale dobrze grający rywale po zmianie stron odrobili straty z nawiązką. W 54’ do siatki trafił Marciniszyn, natomiast trzy minuty później ten sam zawodnik po raz drugi pokonał bramkarza czerwono-czarnych. Mimo prób z obu stron wynik już się nie zmienił.

Start utrzymał 5. pozycję w tabeli, mając w dorobku 28 punktów (9-1-6, bramki 47-28). Z kolei nasz rywal z Kluczborka wskoczył na 6. pozycję, ale traci do nas 9 punktów (19 pkt., 6-1-8, gole 36-54).

Namysłów, dn. 08.05.2017 r. (poniedziałek) – godz. 18:00
18. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

START I NAMYSŁÓW – MKS II KLUCZBORK 1-2 (1-0)

1-0 W.Makarow 24’
1-1 Marciniszyn 54’
1-2 Marciniszyn 57’

START I: A.Kowalczyk – Banaś, Borys, Kwiatkowski, I.Makarow, W.Makarow, Piętka, Raduchowski, Smagacz [k].
Grali ponadto: Semkijasz, Smolarczyk, O.Warowy.
Trener: Krystian BŁACH.

MKS II: Iwanicki – Balzano, Barut, Drapiewski, Jabłoński, Magdziarek, Marciniszyn [k], Patek, Tabisz.
Grali ponadto: Kawałkowski, Nakonieczny, Orzeszyna, Wicher.
Trener: Tadeusz BIENIEK.

Sędziował: Zbigniew Konwant (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

Młodzicy rezerw Startu Namysłów we wtorek grali w Ligocie Oleskiej. Spotkanie miało dosyć jednostronny przebieg, choć naszej drużynie nie można było odmówić woli walki. Do przerwy nasz zespół nieźle się trzymał, przegrywając 1-3. Kot w 20’ dał nam gola kontaktowego, natomiast po przerwie (31’) Saganowski ponownie zmniejszył dystans do rywali, tym razem na 2-3. W kolejnych minutach nasi chłopcy złapali jednak przysłowiową zadyszkę, co skrupulatnie wykorzystali gospodarze i między 34’, a 51’ (17 minut) zdobyli aż 5 bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się hokejowym rezultatem 8-2 dla LZS-u.

Drużyna z Ligoty Oleskiej zajmuje obecnie 3. miejsce z 32 punktami na koncie (10-2-5, bramki 58-30). Z kolei podopieczni Krystiana Błach są na 10. pozycji z dorobkiem 6 „oczek” (2-0-13, gole 13-91).

Ligota Oelska, dn. 09.05.2017 r. (wtorek) – godz. 18:00

LZS LIGOTA OLESKA – START II NAMYSŁÓW 8-2 (3-1)

8-2 Gruca 51’

LZS: Gruca – Barczyk, Chwałek [k], Gajek, Ochman, M.Pluskota, O.Pluskota, Wengel, Wiecha.
Grali ponadto: Augustyniok, Kamski, Stanosek.
Trener: Mateusz SKOWRONEK.

START II: Stolarz – Hrebenyk, Klimczak, Kobryń, Kot [k], Kraus, Łukasiewicz, Romaniuk, Saganowski.
Grał ponadto: Tańczyk.

Sędziował: Tomasz Czernek (KS Opole).