1JS: Start Namysłów - OKS Olesno 2-2

Odsłony: 2276

Sporą niespodziankę sprawili juniorzy starsi Startu, w sobotę remisując 2-2 z ekipą OKS-u Olesno, bezdyskusyjnie najmocniejszą drużyną w tegorocznych rozgrywkach. Podopieczni Damiana Zalwerta w dramatycznych okolicznościach odebrali zdawało się niechybne zwycięstwo gościom, którzy na 4 minuty przed końcem meczu prowadzili jeszcze 2-0. Do przerwy dobrze grający namysłowianie nie pozwolili przeciwnikowi na strzelenie goli, a że sami też nie trafili, do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 0-0. Niedługo po zmianie stron Baros dał prowadzenie oleśnianom, a kwadrans później Brodziak wynik podwyższył. Wydawało się, że jest już po herbacie. Tymczasem w końcówce dał o sobie znać Maciej Świerczyński, ofensywny gracz, który wiosną dostaje szanse gry w IV lidze. W 86’ Maciek przytomnie trafił do siatki, dając drużynie gola kontaktowego. Natomiast w 89’ wpadł w ramiona kolegów, gdyż drugi raz pokonał Zawadę. Tym sposobem uzyskaliśmy remis, bardzo cenny remis. To był pierwszy w sezonie podział punktów drużyny z Olesna, która nadal zdecydowanie prowadzi w tabeli (20 gier, 55 punktów, 18-1-1, bramki 98-21). Czerwono-czarni zajmują 6. pozycję z dorobkiem 29 punktów (9-2-7) i bilansem goli 56-45.

Następny mecz nasi ulubieńcy rozegrają w niedzielę (14.05.) w Bierdzanach z tamtejszymi Sokołami. Początek gry o 11:00. [KK]

Namysłów, dn. 06.05.2017 r. (sobota) – godz. 10:00
21. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

NKS START NAMYSŁÓW – OKS OLESNO 2-2 (0-0)

0-1 Baros 55’
0-2 Brodziak 70’
1-2 Świerczyński 86’
2-2 Świerczyński 89’

NKS START: Rachel – Burnecki, Miłosz Golonka, Krupiński, Łyżniak (46.Świerczyński), Sikora, Sobolewski, Stajszczyk, Szczygieł, Wojciechowski [k], Zaremba.
Rezerwowy: Warowy.

OLESNO: Klonowski (46.Zawada) – Baros, Biernacki, Brodziak (75.Parkitny), Goluch, Hajduk, Niejadlik, Piontek [k], Porębski, Szczuka, Uniatowski.
Trener: Andrzej ŚWIERC.

Sędziował: Jan Długokęcki (KS Opole).