LM: Zagrała tylko "jedynka"

Odsłony: 2355

Młodzicy namysłowskiego Startu okazali się jedyną drużyną młodzieżową, która między czwartkiem i niedzielą rozegrała spotkanie o punkty. Pozostałe drużyny (młodzicy rezerw, trampkarze oraz juniorzy młodsi i starsi) miały wolne, gdyż ze względu na fatalne warunki atmosferyczne, które nawiedziły Opolszczyznę, ich gry odwołano. A co ugrali młodzicy? Niestety, ale przegrali w Oleśnie 2-4. Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, gdyż są liderem rozgrywek i jedynym zespołem, który zanotował dotychczas komplet zwycięstw. I tym razem oleśnianie sięgnęli po 3 punkty, choć sukces nie przyszedł im łatwo. Czerwono-czarni stawili dosyć wyraźny opór, lecz wyższość techniczna rywali ostatecznie wzięła górę. Namysłowianie już w 6’ objęli prowadzenie za sprawą Smolarczyka, ale zdeterminowani miejscowi w kolejnych minutach 3-krotnie skutecznie odpowiedzieli. Podopieczni Krystiana Błach nie zamierzali jednak rezygnować z korzystnego rezultatu i na 10 minut przed końcem Igor Makarów strzelił dla NKS-u bramkę kontaktową. Chłopcy uwierzyli, że są jeszcze w stanie urwać punkty liderowi i postawili wszystko na jedną kartę. Ale ich nadzieje zakończył minutę przed końcem Parkitny, który ustalił końcowy wynik.

Oleśnianie utrzymali 15-puktową przewagę (54 pkt.) nad wiceliderem z Krasiejowa (39 pkt.), natomiast czerwono-czarni zajmują 5. pozycję z dorobkiem 28 punktów (9-1-7, bramki 54-43). [KK]

4-2 Parkitny 59’

OLESNO: Gruca – Ceglarek, J.Dębski, Górski, Janicki [k], Owczarek, Parkitny, Sąsała, Siemski.
Grali ponadto: Bawej, P.Dębski, Famuła, Jeż, Kazior, Kubas, A.Prochota, M.Prochota.
Trener: Zbigniew BIENIAS.

START I: Banaś – Borys, Fila, A.Kowalczyk, Kwiatkowski, I.Makarow, Raduchowski, Smagacz [k], Smolarczyk.
Grali ponadto: W.Makarow, Pietrusiak, Warowy.
Trener: Krystian BŁACH.

Sędziował: Adam Szkopiński (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).