1JS: Start Namysłów - Victoria Chróścice 4-3

Odsłony: 2709

Namysłowscy juniorzy starsi spisują się w ostatnim okresie znakomicie. W niedzielę po zaciętym boju pokonali rówieśników z Chróścic 4-3, co oznacza, że do czterech przedłużyli obecną serię bez porażki, notując w tym okresie 3 zwycięstwa i 1 remis! Dobra forma przełożyła się też na wygraną ze wspomnianą Victorią, choć sukces do końca nie był sprawą przesądzoną. Czerwono-czarni już w 4’ objęli prowadzenie za sprawą Szczygła, jednak w 20’ Bekus doprowadził do wyrównania. Takim też rezultatem (1-1) zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron ponownie Szczygieł (57’), a niedługo potem Świerczyński (64’) spowodowali, że Start prowadził już różnicą dwóch trafień (3-1). Ale ambitnie i dobrze grający goście na kwadrans przed końcem złapali z nami kontakt (gol Marka w 75’ z karnego). Odpowiedź namysłowian była natychmiastowa, gdyż kilkadziesiąt sekund później Świerczyński (76’) dołożył czwartą bramkę do naszego dorobku. Tymczasem Victoria po kolejnych pięciu minutach (81’) ponownie strzeliła gola kontaktowego i znów uczynił to z wapna Marek. Ostatnie dziesięć minut, to już ataki rywali i próby doprowadzenia do remisu. Natomiast podopieczni Damiana Zalwerta skupili się na zaskoczeniu gości szybkimi kontrami. Nic jednak do końcowego gwizdka nie zmieniło się i tym samym nasi juniorzy starsi mogli cieszyć się z sukcesu.

Dzięki zwycięstwu czerwono-czarni awansowali na 5. miejsce w tabeli (28 punktów, 9-1-7, bramki 54-43), natomiast ich przeciwnicy z Chróścic zajmują 9. pozycję (20 pkt., 6-2-10, gole 40-52).

Najbliższy mecz Startu, to niedzielna (30.04.) rywalizacja ze Stobrawą w Ligocie Dolnej (godz. 11:00). [KK]

P.S. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć, którą po spotkaniu Startu z Victorią opublikowała facebookowy profil naszych juniorów. Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć fotki.

Namysłów, dn. 23.04.2017 r. (niedziela) – godz. 10:00
19. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

NKS START NAMYSŁÓW – VICTORIA CHRÓSCICE 4-3 (1-1)

4-3 Marek 81’ rzut karny

NKS START: Stan – Chrabański (75.Sokołowski), W.Czech [k] (46.Świerczyński), Dyk (46.Łyżniak), Idzikowski, Koziak, Krupiński (57.Zaremba), Sobolewski, Stajszczyk, Szczygieł, Wojciechowski.
Rezerwowy: Rachel.

VICTORIA: Araszewski – Bekus, Cierpisz, Geiger, Kołodziej [k], Krank, Macioszek, Marek, Mateja, Wilczek, Zmarzlik.
Rezerwowy: Kwosek.
Trener: Bartłomiej JACEK.

Sędziował: Jan Długokęcki (KS Opole).

Żółta kartka: Wojciechowski (90+4.).

Mecz trwał: 96 minut (47+49).