LM: Młodzicy się rozpędzają

Odsłony: 2097

Młodzicy namysłowskiego Startu w bieżącym tygodniu rozegrali swoje spotkania. Obyło się bez niespodzianek, gdyż nasza nominalna „jedynka” swój mecz wygrała, natomiast ambitnie walcząca „dwójka” wysoko poległa w Gorzowie Śląskim. Szczegóły poniżej.

W pojedynku dwóch ekip górnej połówki tabeli lepsi okazali się czerwono-czarni, wygrywając z pierwszą drużyną Motoru Praszka 3-1. Nasz zespół w pierwszej połowie wypracował sobie dwubramkową przewagę za sprawą Wiktora Makarowa (7’) i Adama Kowalczyka (19’). Po przerwie zdeterminowani goście złapali z namysłowianami kontakt po trafienia Wernera (34’). Później walczyli o to, aby wywieźć z naszego terenu choćby punkt. Ale to im się nie udało, bo plany na dwie minuty przed końcem pokrzyżował im ponownie W.Makarow, ustalając końcowy rezultat. [KK]

Namysłów, dn. 10.04.2017 r. (poniedziałek) – godz. 17:00
14. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

START I NAMYSŁÓW – MOTOR I PRASZKA 3-1 (2-0)

1-0 W.Makarow 7’
2-0 A.Kowalczyk 19’
2-1 Werner 34’
3-1 W.Makarow 58’

START I: Fila – Banaś, Borys, A.Kowalczyk, I.Makarow, W.Makarow, Nowak, Smagacz [k], Zemella.
Grali ponadto: Kwiatkowski, Piętka, Pietrusiak, Warowy.
Trener: Kamil BŁACH.

MOTOR I: Stachulec [k] – Korzeniowski, Ławny, Mirowski, D.Paliwoda, H.Paliwoda, Ślusarczyk, Szyszka, Werner.
Grali ponadto: Kierpacz, Okoń, Sobieralski, Wiktorek.
Trener: Cezary PINKOSZ.

Sędziował: Zbigniew Konwant (KS Opole).

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

W dalekim Gorzowie Śląskim drugi zespół namysłowskich młodzików nie miał zbyt wiele argumentów w rywalizacji z solidnym Piastem. Gospodarze już do przerwy osiągnęli 4-bramkowy zapas i trudno było liczyć, że nasi chłopcy odwrócą losy meczu. Owszem, próbowali na miarę swoich umiejętności, lecz poza trafieniem Białowąsa w 57’ niewiele więcej wskórali. Miejscowi natomiast dołożyli po zmianie stron kolejne trzy bramki i stąd ich końcowe, okazałe zwycięstwo 7-1. [KK]

Gorzów Śląski, dn. 12.04.2017 r. (środa) – godz. 17:00

PIAST GORZÓW ŚLĄSKI – START II NAMYSŁÓW 7-1 (4-0)

7-1 Zmudzik 60’

PIAST: Piśla [k] – J.Adamczyk, K.Adamczyk, Grzegorczyk, Grzelak, Kociubiński, Skulimowski, Wójcik, Zmudzik.
Grali ponadto: Jasiński, Wieczorek.
Trener: Piotr DZIÓB.

START II: Kraus – Białowąs, Sz.Gacek, Klimczak, Kobryń, Kot [k], Saganowski, Tańczyk.