LM: Derby dla "jedynki"

Odsłony: 2933

W poniedziałek drużyny Startu Namysłów uczestniczące w regularnych rozgrywkach ligowych kończyły swoje mecze. I była to wisienka na torcie, wszak doszło do rywalizacji derbowej wśród najmłodszych! W bratobójczym boju zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy „jedynki”, którzy w roli umownych gości wygrali z „dwójką” aż 8-0. Do przerwy zwycięzcy zaaplikowali kolegom cztery bramki. W 6’ wynik otworzył Adaś Kowalczyk, natomiast w 13’ podwyższył Borys. Z kolei w ostatnich 10-ciu minutach przed przerwą dwukrotnie Bentkowskiego pokonał Zemella. Po zmianie stron ambitnie walczący piłkarze rezerw dzielnie trzymali fason, jednak w ostatnich fragmentach meczu przydarzyła im się duża dekoncentracja, w efekcie czego „jedynka” w ciągu 5 minut strzeliła 4 gole! Tym razem łupem podzielili się bracia Makarow oraz Raduchowski. A wynik zamknął strzelec gola otwierającego zawody, czyli syn legendy namysłowskiej piłki, Pana Bogdana Kowalczyka.

Po tym spotkaniu Start I Namysłów zajmuje w Lidze Młodzików 5. pozycję, mając 22 punkty w dorobku (7-1-4, bramki 35-21). Z kolei czerwono-czarne rezerwy okupują przedostatnią pozycję (nr 10), legitymując się bilansem 3 punktów (1-0-11, gole 7-76). [KK]

Namysłów, dn. 03.04.2017 r. (poniedziałek) – godz. 17:00
13. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

START II NAMYSŁÓW – START I NAMYSŁÓW 0-8 (0-4)

0-8 A.Kowalczyk 59’

START II: Bentkowski – Białowąs, Hrebenyk, Klimczak, Kobryń, Kot [k], Romaniuk, Saganowski.
Grali ponadto: Łukasiewicz, Stolarz, Tańczyk.
Trener: Krystian BŁACH.

START I: Smagacz [k] – Banaś, Borys, A.Kowalczyk, I.Makarow, W.Makarow, Raduchowski, Zemella.
Grali ponadto: Berger, Kwiatkowski, Pietrusiak, Semkijasz, Smolarczyk, Warowy.

Sędziowała: Dorota Dymek (KS Opole).