1JM: Start Namysłów - Swornica Czarnowąsy 2-0

Odsłony: 3241

Juniorzy młodsi namysłowskiego Startu udanie rozpoczęli wiosenną rundę rozgrywek, w meczu na szczycie wygrywając z ekipą z Czarnowąsów. W pojedynku ze Swornicą nasz zespół wykazał wyższość, wygrywając 2-0. Ale sukces nie przyszedł czerwono-czarnym bez problemów, bowiem przeciwnicy łatwo skóry nie sprzedali. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszym kwadransie spotkania. W 9’ D.Maćków wykonał konkretną robotę z lewej strony szesnastki, gdzie wyprowadził w pole trzech rywali, a następnie wystawił piłkę D.Maćkowowi, który dopełnił formalności. A po kolejnych 4 minutach było już 2-0. Wtedy Fiedeń znalazł podaniem wchodzącego w szesnastkę Jeziornego, który w asyście obrońców Swory z bliska pokonał Noweka. Goście mieli szansę na złapanie kontaktu w 36’, po tym jak arbiter podyktował karnego. Twardawski jednak musiał uznać wyższość Warowego, który wyczuł jego intencje i odbił piłkę. Po przerwie obie drużyny stworzyły sobie parę okazji na korektę wyniku, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. To oznacza, że namysłowianie utrzymali pozycję lidera z dorobkiem 21 punktów (6-3-3, bramki 19-10), Swornicę spychając na 3. miejsce (18 pkt., 5-3-4, gole 18-20).

W kolejnej serii nasi czerwono-czarni jadą do Krapkowic, gdzie zmierzą się z tamtejszym KS-em (6. lokata z dorobkiem 16 „oczek”). [KK]

Namysłów, dn. 01.04.2017 r. (sobota) – godz. 11:00
12. kolejka I ligi juniorów młodszych

NKS START NAMYSŁÓW – SWORNICA CZARNOWĄSY 2-0 (2-0)

1-0 D.Maćków 9’ (asysta Wojciaczyk)
2-0 Jeziorny 13’ (asysta Fiedeń)

W 36’ Warowy (NKS Start) obronił rzut karny wykonywany przez Twardowskiego (Swornica).

NKS START: Warowy – R.Czech [k], Czuczwara, Fiedeń (64.Sieradzki), Gibulski (81.Krupiński), Jeziorny (74.Łyżniak), Kilan (48.Kucharzyszyn), D.Maćków, T.Maćków, Wierzbicki (70.Mateusz Golonka), Wojciaczyk (57.Karcz).
Rezerwowy: Sarzyniak.

SWORNICA: Nowek – Bojczuk (51.Białek), Hyla (41.Mirga), Jaworski, Król, Kusza, Posacki (51.Wystub), Skuratowicz, Twardawski (41.Ogiegło), Węgielewski [k], Zadka.
Rezerwowy: Romanów.
Trener: Józef RAUDZIS.

Sędziował: Jan Długokęcki (KS Opole).