1JS: Start Dobrodzień - Start Namysłów 2-0

Odsłony: 2200

W weekend ligowej premiery zaznali nie tylko czerwono-czarni seniorzy, ale również nasi juniorzy starsi. Po prawdzie to właśnie najstarsza ekipa młodzieżowa była tą, która jako pierwsza zaczęła walkę o punkty, gdyż jej spotkanie w Dobrodzieniu odbyło się kilka godzin wcześniej niż IV-ligowców. Niestety, chłopcy nie będą zbyt miło wspominać spotkania ze swoimi imiennikami, gdyż ulegli rywalom 0-2. Do przerwy podopieczni trenera Damiana Zalwerta utrzymywali wynik bramkowy, jednak po zmianie stron ambitnie grający gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 65’ prowadzenie dobrodzienianom dał Sowa, natomiast minutę przed końcem zasadniczego czasu gry wynik ustalił Niemiec.

W tabeli Start Namysłów plasuje się obecnie na 8. miejscu, mając na koncie 18 punktów (6-0-7, bramki 38-36). Z kolei niedzielnej po wygranej Start z Dobrodzienia awansował na 4. pozycję z dorobkiem 22 „oczek” (7-1-5, gole 29-24).

Za tydzień czerwono-czarni będą mieli okazję do rehabilitacji przed własnymi kibicami, mierząc się z solidnym Hetmanem Byczyna (niedziela, 26.10. – godz. 10:00). [KK]

Dobrodzień, 19.03.2017 r. (niedziela) – godz. 11:00
14. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

START DOBRODZIEŃ – NKS START NAMYSŁÓW 2-0 (0-0)

1-0 Sowa 65’
2-0 Niemiec 89’

DOBRODZIEŃ: Koza – Brylka, Kolecek [k] (55.Krafczyk), Lepiorz (46.Głogowski), Niemiec, Paszewski (73.Kandora), Polok (83.Jagielski), Potyka, Sacha, Sowa, Wyrwich.
Trener: Piotr HABERLA.

NKS START: Rachel – R.Czech, Czuczwara, Fiedeń (81.Stan), Miłosz Golonka (35.Wojciaczyk), Jeziorny, Koziak (57.Sikora), D.Maćków [k], Sobolewski, Stajszczyk, Wierzbicki (77.T.Maćków).

Sędziował: Tomasz Cieśla (KS Opole).

Żółte kartki: Polok (45.) – R.Czech (50.), Stajszczyk (65.).