Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Sukces w "Silesian Winter Cup"

Odsłony: 2604

Tuż przed Sylwestrem, dokładnie 28 grudnia 2016 roku, nasza drużyna z rocznika 2007 wybrała się do Świdnicy, aby rywalizować w prestiżowym XIII Międzynarodowym Turnieju „Silesian Winter Cup”. To turniej, który rokrocznie ściąga do tego miasta drużyny nie tylko z całej Polski, ale też Czech, Słowacji, Niemiec czy Węgier. Tym razem w rywalizacji udział wzięło aż 12 zespołów, podzielonych na dwie grupy rywalizujące ze sobą w czasie 10 minut. Na parkiecie przebywało 4 zawodników + bramkarz, a dodatkową atrakcją był fakt, że młodzi zawodnicy rywalizowali na boisku z bandami. Czerwono-czarni piłkarze z rocznika 2007 kolejny raz pokazali się ze świetnej strony w fazie grupowej. Zagrali bardzo dobrze, mimo tego, że trafili do bardzo silnej grupy. Już w pierwszym meczu przyszło nam rywalizować z Mistrzami Polski z 2015 roku czyli ekipą Śląska Wrocław i po pasjonującym spotkaniu uzyskaliśmy świetny wynik 1-1. Niedosyt jednak pozostał, bo można było pokonać mistrzów. Ostatecznie rywalizację w grupie skończyliśmy z 11 punktami na koncie. Dokładnie tyle samo miał zespół Śląska jednak strzelił więcej bramek. W półfinale „Silesian Winter Cup” doszło do derbów Opolszczyzny. Zmierzyliśmy się bowiem z ekipą Rodła Opole i był to mecz kapitalny ! Pełen emocji i zwrotów akcji. Nasz zespół od początku miał przewagę, a najwięcej zagrożenia siał Maciej Romaniuk, piłkarz, który tego dnia był nie do zatrzymania. Niestety, jedna z nielicznych kontr opolan zakończyła się bramką i to na minutę przed końcową syreną. Nasze pociechy nie załamały się jednak i ostro ruszyły do odrabiania strat, co udało się (uwaga1) na... 3 sekundy przed końcem! Wtedy to indywidualny rajd Maćka Romaniuka zakończył się wyrównującą bramką, która oznaczała serię rzutów karnych i.... szał radości w obozie Startu. W konkursie jedenastek bezbłędnie strzelali namysłowianie, a że raz pomógł nam słupek, to i wielka euforia zapanowała wśród naszych graczy oraz ich kibiców. W wielkim finale po raz drugi tego dnia spotkaliśmy się z drużyną Śląska Wrocław. I był to mecz godny finału. Efektowna gra obu zespołów, szybkie tempo gry, dużo okazji pod obiema bramkami. Na początku Śląsk objął prowadzenie, jednak NKS za sprawą Romaniuka szybko odpowiedział. Gdy wydawało się, że o zwycięstwie w turnieju zadecydują karne, na... 10 sekund przed końcem Śląsk wyprowadził zabójczą kontrę i to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa w zawodach.

Podsumowując, nasza drużyna zaliczyła świetny występ w bardzo prestiżowym turnieju, który zwieńczył niezwykle udany dla nas rok. 2. miejsce w XIII Międzynarodowym Turnieju „Silesian Winter Cup”, to kolejne duże osiągniecie podopiecznych trenera Kamila Bilińskiego. Co cieszy nas szczególnie, namysłowska drużyna przy tym prezentuje wysokie umiejętności techniczno-taktyczne, wykazując też spore doświadczenie w grze. Cieszą nas słowa trenera Śląska, który powiedział, że byliśmy godnym i bardzo trudnym przeciwnikiem i kilku naszych zawodników widziałby w swoim zespole. Na zakończenie turnieju nasza drużyna otrzymała srebrne medale, wielki puchar za zajęcie 2. miejsca, a każdy z piłkarzy dostał torbę ze sprzętem oraz piłki marki Adidas. Dodatkowe wyróżnienie po raz kolejny spotkało Maćka Romaniuka, który otrzymał statuetkę Najlepszego Piłkarza „Silesian Winter Cup”. Gratulujemy! [KB]

"Silesian Winter Cup"
28.12.2016
MECZE STARTU NAMYSŁÓW
Start Namysłów – Śląska Wrocław
(Furmański)
1-1
Start Namysłów – Polonia Stal Świdnica
(M.Romaniuk)
1-0
Start Namysłów – Chojnik Jelenia Góra
(M.Romaniuk, Borczyk, Furmański)
3-1
Start Namysłów – Pogoń Pieszyce
(Furmański, Leszczyński)
2-0
Start Namysłów – Łużyce Lubań
(-)
0-0
Start Namysłów – Rodło Opole
(M.Romaniuk)
1-1, karne 3-2
Start Namysłów – Śląsk Wrocław
(Furmański)
1-2


Skład Startu Namysłów
: Wąsik – Dominika Romaniuk, Maciej Romaniuk (3 gole), Borczyk (1 gol), Andruszków, Leszczyński (1 gol), Furmański (4 gole), Spór. Trener: Kamil BILIŃSKI.

“SILESIAN WINTER CUP” – KLASYFIKACJA KOŃCOWA
L.P KLUB
1. Śląsk Wrocław
2. Start Namysłów
3. Rodło Opole
4. Polonia Wrocław
5. Polonia Stal Świdnica
6. Gryf Świdnica
7. Łużyce Lubań
8 Akademia Bolko Bolków
9 Chojnik Jelenia Góra
10 Akademia Piłkarska 13 Świdnica
11 Pogoń Pieszyce
12 Football Academy Wałbrzych


Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy