Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Udany występ w "Tychy Cup"

Odsłony: 2508

19 listopada dwie czerwono-czarne drużyny z rocznika 2008 udały się na bardzo prestiżowy turniej „Tychy Cup”, w którym co roku rywalizują ze sobą czołowe drużyny ze Śląska oraz innych województw w kilku rocznikach. W ubiegłej edycji z bardzo dobrej strony zaprezentowała się nasza drużyna z rocznika 2007, która w meczu o III miejsce w ostatniej akcji straciła bramkę i niestety uległa GKS-owi Tychy 0-1, zaś zwycięzcą "Tychy Cup" okazał się wówczas zespół Śląska Wrocław. Tym razem w rywalizacji rocznika 2008 udział wzięło 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Zespoły rywalizowały ze sobą w czasie 12 minut a na parkiecie przebywało 5 zawodników + bramkarz. W turnieju wzięło udział kilka uznanych klubów takich jak Rozwój Katowice (pierwszy klub Arkadiusza Milika) czy Gwarek Zabrze (jedna z lepszych szkółek młodzieżowych w naszym kraju). Nasi czerwono-czarni piłkarze z rocznika 2008 kolejny raz potwierdzili, że nie straszny im żaden rywal, bo sami potrafią grać świetnie i mają już całkiem spore umiejętności. I tak było tym razem. Podopieczni trenera Kamila Bilińskiego przez turniej przeszli jak burza wygrywając mecz za meczem i prezentując przy tym bardzo dobrą grę. Po fazie grupowej, w której namysłowskie pociechy wygrały wszystkie mecze między innymi z Rozwojem Katowice, przyszedł czas na finał z utytułowanym w młodzieżowych kategoriach rywalem, czyli Gwarkiem Zabrze. Mecz był godny finału: bardzo wysokie tempo, bardzo wyrównany i zacięty pojedynek, wiele okazji bramkowych, świetne parady bramkarzy. Tak wyglądał mecz pomiędzy Startem a Gwarkiem, który ostatecznie zakończył się wynikiem 0-0. To oznaczało, że zwycięzcę "Tychy Cup" w 2016 roku wyłoni seria rzutów karnych. Niestety, w niej nie poszło nam najlepiej i musieliśmy uznać wyższość chłopców z Zabrza, którzy 2-krotnie pokonali naszego bramkarza, zaś szeregach NKS-u ta sztuka nie udała się nikomu.

Fot.: Namysłowscy "wicemistrzowie" turnieju "Tychy Cup".

 

Na duże brawa i pochwały zasłużyła również nasza druga drużyna, która w całym turnieju nie przegrała ani jednego meczu! Niestety, trzy remisy i jedna wygrana nie dały jej nawet szansy walki o brązowe medale. Niemniej to i tak duży sukces tej drużyny, która w większości składała się z chłopców od niedawna trenujących w naszej Akademii.

Podsumowując: turniej "Tychy Cup" 2016 wypadł dla nas bardzo okazale, dobra i skuteczna gra obu zespołów ostatecznie dała nam 2. i 5. miejsce, co na tak prestiżowym turnieju należy uznać za duży sukces. Obu drużynom gratulujemy! [KB]

„TYCHY CUP” - MECZE STARTU NAMYSŁÓW
L.P. FAZA ZASADNICZA WYNIK
1 Start I Namysłów – GKS Tychy 2-0
2 Grom Tychy – Start II Namysłów 0-0
3 Ogrodnik Cielmice – Start I Namysłów 0-3
4 Start II Namysłów – Czułowianka Tychy 0-0
5 Iskra Pszczyna – Start I Namysłów 0-2
6 Gwarek Zabrze – Start II Namysłów 0-0
7 Rozwój Katowice – Start I Namysłów 0-1
8 ROW Rybnik – Start II Namysłów 0-2
L.P FAZA FINAŁOWA WYNIK
9 FINAŁ: Start I Namysłów – Gwarek Zabrze 0-0, karne 0-2

TOP 5 “TYCHY CUP”
L.P. DRUŻYNA
1 Gwarek Zabrze
2 Start I Namysłów
3 Rozwój Katowice
4 ROW Rybnik
5 Start II Namysłów

Start I Namysłów: Orzeszyna -Walkowicz, Paterkiewicz, Fior, Mikuśkiewicz, Smolarczyk, Wąsik, Filipak, Pietrzak. Trener: Kamil BILIŃSKI.

Start II Namysłów: Wąsik - Staruszkiewicz, Zychla, Durka, Uram, Szczot, Caban, Stłowkał, Szyporta. Trener: Kamil BILIŃSKI.

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy