Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Sukces w Katowicach

Odsłony: 3499

25 września nasze drużyny z roczników 2007 oraz 2008 udały się do Katowic, aby rywalizować w ogólnopolskim turnieju "NIKE CHAMPIONS CUP" organizowanym przez sieć akademii piłkarskich Champions. Do turnieju wystawiliśmy dwie drużyny: pierwsza z rocznika 2007 oraz druga, złożona z zawodników z rocznika 2007 oraz najbardziej wyróżniających chłopców z rocznika 2008. W katowickiej imprezie wzięło udział 7 drużyn, między innymi bardzo mocny zespół ROW-U Rybnik oraz reprezentacje województwa śląskiego i małopolskiego akademii piłkarskiej Champions. Drużyny rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym w czasie 15 minut a na boisku przebywało 6 zawodników oraz bramkarz. I tym razem nasi piłkarze z rocznika 2007 nie dali szans konkurencji. Namysłowska „jedynka” zdominowała zawody po kolei demolując kolejnych rywali. Wyniki 8-0 czy 6-0 mówią same za siebie. Tego czerwono-czarnym wychodziło praktycznie wszystko, efektowne zagrania na jeden kontakt, dryblingi, strzały. To właśnie mogli zobaczyć w wykonaniu naszej drużyny kibice zgromadzeni na nowoczesnym katowickim kompleksie sportowym w Szopienicach. Dzieci z Akademii Czerwono-Czarnych wygrały wszystkie mecze, na co złożyło się 7 wygranych oraz imponujący stosunek bramkowy 30-2! Nie obyło się jednak bez emocji, o które zadbali organizatorzy turnieju, ustalając regulamin. Otóż po rozegraniu wszystkich meczów systemem każdy z każdym Start miał 4 punkty przewagi nad ROW-em Rybnik, co właściwie nie powinno budzić wątpliwości, kto był najlepszy. Organizatorzy postanowili jednak uatrakcyjnić turniej i dwa najlepsze zespoły po pierwszej fazie musiały dodatkowo rozegrać mecz finałowy. W tym emocji było bardzo dużo. Nasza drużyna szybko objęła prowadzenie, jednak Ślązacy za wszelką cenę dążyli do zwycięstwa i w pewnym momencie to im się udawało, wychodząc na prowadzenie 2-1. To jednak tylko podrażniło naszą drużyn, która włączyła „piąty bieg” i szybko strzeliła 3 bramki, pokazując kto tego dnia był najlepszy. Końcowy wyniki 4-2 dla Startu Namysłów oznaczał, że to my wygrywamy turniej „Nike Champions Katowice” z kompletem zwycięstw! Z kolei nasza druga, młodsza ekipa walczyła bardzo dzielnie, często ustępując rywalom minimalnie, za co należą im się duże słowa pochwały. Dzieci z „dwójki” zagrały ambitnie, odważnie, momentami pokazując wysokie umiejętności. Na zakończenie turnieju zwycięska drużyna odebrała złote medale oraz puchar dla triumfatora. Ale to nie wszystko! Kolejny raz duże wyróżnienie spotkało Maćka Romaniuka, który został jednogłośnie wybrany MVP turnieju, a na dodatek wygrał konkurs żonglerki z imponującym wynikiem 108 podbić, za co otrzymał piłkę firmy Nike, czyli sponsora turnieju. Wielkie Gratulacje! [KB]

Start I Namysłów: Tomek Wąsik, Mateusz Ostolski – Maciek Romaniuk, Maciek Klim, Dominika Romaniuk, Maks Bryła, Antek Borczyk, Kacper Furmański, Kuba Leszczyński. Trener: Kamil BILIŃSKI.

Start II Namysłów: Mateusz Ostolski, Tomek Wąsik – Mateusz Czuczwara, Wiktor Janczak, Maks Marcinkiewicz, Kuba Walkowicz, Filip Burdzy, Michał Mikuśkiewicz. Trener: Kamil BILIŃSKI.

 

„NIKE CHAMPIONS CUP” KATOWICE (25.09.2016 R.)
L.P. MECZE STARTU NAMYSŁÓW WYNIK
1 Start I Namysłów – ROW Rybnik 2-0
2 Start II Namysłów – Champions Katowice 0-1
3 Start I Namysłów – Champions Katowice 6-0
4 Start II Namysłów – APC Małopolska 0-2
5 Start I Namysłów – Start II Namysłów 8-0
6 Start II Namysłów – ROW Rybnik 0-1
7 Start I Namysłów – APC Małopolska 8-0
8 Start II Namysłów – MKS Wołczyn 0-6
9 Start I Namysłów – MKS Wołczyn 1-0
10 Start II Namysłów – Silesia Południe 1-1
11 Start I Namysłów – Silesia Południe 1-0
12 FINAŁ: Start Namysłów – ROW Rybnik 4-2
 
KLASYFIKACJA KOŃCOWA „NIKE CHAMPIONS CUP” KATOWICE
L.P. DRUŻYNA
1 Start I Namysłów
2 ROW Rybnik
3 Silesia Południe
4 MKS Wołczyn
5 Champions Katowice
6 APC Małopolska
7 Start II Namysłów
 

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy