Start Namysłów
Zaloguj Zarejestruj

Logowanie do konta

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Imię *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zweryfikuj hasło *
Email *
Zweryfikuj email *
Captcha *

Rocznik 2008 rośnie w siłę

Odsłony: 3117

16 września na Stadionie Sportowym w Namysłowie odbył się pierwszy turniej z cyklu Klubowych Mistrzostw Opolszczyzny dla rocznika 2008. Jest to rywalizacja najlepszych klubów oraz akademii piłkarskich w naszym województwie w formule trzech turniejów o Mistrzostwo Województwa. W dwóch ubiegłych sezonach nasz klub organizował Mistrzostwa Opolszczyzny dla rocznika 2007, w których nasza drużyna w kategorii Żaków najpierw zdobyła brązowy medal, zaś w sezonie 2015/16 wywalczyła historyczny tytuł mistrzowski. Pomysł turniejowej rywalizacji najlepszych drużyn w województwie oraz organizacja imprezy przez nasz klub na tyle spodobała się klubom, że w sezonie 2016/17 do rywalizacji przystąpiły również drużyny z roczników 2008 oraz 2009, czyli tzw. kategorie Żak i Orlik. Dodatkową mobilizacją dla klubów był fakt, że trzy najlepsze zespoły z każdego rocznika awansują do półfinału Klubowych Mistrzostw Polski, zaś sam finał tej imprezy odbędzie się 11 czerwca na stadionie Legii Warszawa. Co ciekawe, Start Namysłów ma w turnieju o Mistrzostwo Polski „swojego człowieka”. To trener naszej Akademii Kamil Biliński, będący koordynatorem eliminacji do tego turnieju na Opolszczyźnie.

Wróćmy jednak do zawodów. W roczniku 2008 do rywalizacji w Klubowych Mistrzostwach Opolszczyzny przystąpiło 10 najlepszych drużyn. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym w czasie 12 minut, a na boisku rywalizowało ze sobą 5 zawodników + bramkarz. Każdy turniej rozpoczyna uroczysty przemarsz drużyn w stylu "olimpijskim" przy akompaniamencie hymnu Ligi Mistrzów, zaś każda drużyna niesie ze sobą barwy klubowe. Nie inaczej było też 16 września. Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, które w większości przypadków były bardzo wyrównane i zacięte. Co nas najbardziej cieszy, prym w turnieju wiodły nasze czerwono-czarne nadzieje. Podopieczni trenera Bilińskiego na inaugurację zremisowali z Piastem Strzelce Opolskie. Kolejne mecze, to pewne zwycięstwa z Orłem Źlinice oraz OKS-em Olesno. W 4. serii Start zmierzył się z hegemonem rocznika 2008, czyli zespołem Stali Brzeg. Drużyna ta w większości turniejów w jakich bierze udział zdobywa 1. miejsce i podobnie było tym razem. Ekipa Stali wygrała wszystkie mecze. Pojedynek z naszą drużyną był chyba jedynym, w którym ktoś realnie zagroził brzeżanom. Mieliśmy w tym meczu słupek, poprzeczkę, a sama rywalizacja była bardzo wyrównana. Niestety, ostatecznie po efektownym golu przegraliśmy 0-1. Kolejne spotkanie, to zwycięstwo 2-1 z MKS-em Kluczbork i bramka zdobyta w ostatniej akcji meczu. W 6. kolejce doszło do niezwykle emocjonującego meczu, na dodatek z „ulubionym” rywalem namysłowskich kibiców czyli Odrą Opole. Po szalonym meczu nasi chłopcy wygrywali swoistą „wojnę” 5-3. Ostatnie mecze z udziałem czerwono-czarnych, to trzy pewne i wysokie zwycięstwa, które pozwoliły naszej drużynie przypieczętować bardzo dobre 2. miejsce po rundzie jesiennej rywalizacji o Mistrzostwo Opolszczyzny. Teraz przed trenerem i zespołem nie pozostaje nic innego, jak dobrze przepracować zimę i na wiosnę zaatakować lidera z Brzegu. [KB]

Kadra Startu Namysłów: Orzeszyna -Walkowicz, Paterkiewicz, Kędra, Mikuśkiewicz, Smolarczyk, Suchecki, Filipiak, Leszczyński, Sucharski. Trener: Kamil BILIŃSKI.

Mecze Startu Namysłów w Klubowych Mistrzostwach Opolszczyzny - rocznik 2008
L.P. MECZ WYNIK
1 Start Namysłów – Piast Strzelce Opolskie 1-1
2 Start Namysłów – Orzeł Źlinice 3-0
3 Start Namysłów – OKS Olesno 2-0
4 Start Namysłów – Stal Brzeg 0-1
5 Start Namysłów – MKS Kluczbork 2-1
6 Start Namysłów – Odra Opole 5-3
7 Start Namysłów – Tor Dobrzeń Wielki 5-0
8 Start Namysłów – Orlik Prudnik 3-0
9 Start Namysłów – Rodło Opole 3-0

Tabela po I Turnieju Klubowych Mistrzostw Opolszczyzny - rocznik 2008
L.P KLUB PKT.
1. Stal Brzeg 12
2. Start Namysłów 10
3. MKS Kluczbork 9
4. Piast Strzelce Opolskie 7
5. Odra Opole 6
6. Orzeł Źlinice 5
7. OKS Olesno 4
8. TOR Dobrzeń Wielki 3
9. Rodło Opole 0
10. Orlik Prudnik 0


Zaloguj się aby móc dodawać komentarze
Komentarze | Dodaj własne
  • Brak komentarzy