1JM: Start Namysłów - Sokół Niemodlin 2-1

Odsłony: 5293

W niedzielnym pojedynku dwóch ekip o zbliżonym potencjale minimalnie lepsi okazali się gospodarze z Namysłowa, 2-1 wygrywając z juniorami młodszymi Sokoła Niemodlin. Rywale lepiej weszli w zawody, już w 10’ obejmując prowadzenie za sprawą kapitana Deca. Nasz zespół nie zamierzał jednak łatwo sprzedać skóry i po wywalczeniu rzutu karnego, w 21’ odrobił straty. Autorem gola z wapna okazał się Czuczwara. Start poszedł szybko za ciosem i po kolejnych 4 minutach już prowadził. Radość swoim kolegom z zespołu sprawił tym razem Wierzbicki. Wyrównane spotkanie miało swoją dramaturgię po przerwie, gdyż zarówno Start, jak i Sokół stworzyły po kilka okazji bramkowych. Futbolówka jednak tym razem do siatki nie wpadła, więc po ostatnim gwizdku powody do zadowolenia mieli tylko czerwono-czarni. Niepotrzebną nerwówkę wywołał w ostatnich minutach Franczyk, po drugiej żółtej kartce odesłany przez Panią arbiter do szatni. To zdarzenie nie miało jednak wpływu na końcowy rezultat. Na przerwę zimową młodzi namysłowianie udają się na 3. pozycji z bilansem 18 punktów wywalczonych w 11 grach (5-3-3, bramki 17-10). To niezłe perspektywy pod kątem wiosny, lecz bez szans na awans, gdyż do przewodzącego Piasta Strzelce Opolskie (bez straty punktu) tracimy aż 15 punktów. Będzie jednak dobrze, jeśli wiosną nasi juniorzy utrzymają się na pudle. [KK]

Namysłów, dn. 13.11.2016 r. (niedziela) – godz. 10:00
11. kolejka I ligi juniorów młodszych

NKS START NAMYSŁÓW – SOKÓŁ NIEMODLIN 2-1 (2-1)

0-1 Dec 10’
1-1 Czuczwara 21’ rzut karny
2-1 Wierzbicki 25’

NKS START: S.Warowy – R.Czech [k], Czuczwara, K.Fiedeń, Gibulski, Karcz, J.Kowalczyk, D.Maćków, Sieradzki, Sikora, Wierzbicki.
Trener: Krystian BŁACH.

SOKÓŁ: Oleksy – Adamowicz, Chodaniecki, Dec [k], Dutkiewicz (50.Franczyk), Hatala (20.Dziura), Kaczkowski, Kliś, Kolman, Mrożek, Niemirowski (31.Cichecki).
Rezerwowi: Kaczorowski, Kalbarczyk, Kamaryk.
Trener: Przemysław JANIAK.

Sędziowała: Dorota Dymek (KS Opole).

Żółte kartki: J.Kowalczyk (73.) – Franczyk (73., 79.).

Czerwona kartka: Franczyk (79., za dwie żółte).