1JS: LZS Starościn - Start Namysłów 3-0

Odsłony: 5102

Derby powiatu na poziomie juniorów starszych padły łupem starościnian. W niedzielne przedpołudnie zawodnicy LZS-u wygrali z czerwono-czarnymi 3-0, choć nasz zespół starał się na ile mógł, aby powalczyć o zadowalający rezultat. I do przerwy plan był przez podopiecznych Damiana Zalwerta realizowany, mimo, że Ci grali w dziesięciu. Przyczyną osłabienia nie była jednak czerwona kartka, ale… brak jedenastego kompletu stroju! Ten dostarczony został w 71’ i wtedy na boisko wszedł jako jedenasty Okularczyk, już przy stanie 1-0 dla miejscowych (w 62’ do siatki trafił Suliga). Okazało się jednak, że nie pomógł kolegom, gdyż Start w komplecie stracił w końcówce jeszcze dwa gole. Na 2-0 w 75’ podwyższył Bednarek, natomiast wynik w 86’ ustalił Zuzak. Porażką w Starościnie nasz zespół zaprzepaścił możliwość załapania się do czołowej trójki, aktualnie zajmując 6. miejsce (18 punktów w 11 meczach, 6-0-5, gole 38-31). Ale jest szansa, aby tę pozycję przed zimową przerwą nadrobić, bo przed juniorami jeszcze jeden mecz (za tydzień z solidnym LZS Kup). [KK]

Starościn, dn. 13.11.2016 r. (niedziela) – godz. 10:00
12. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

LZS STAROŚCIN – NKS START NAMYSŁÓW 3-0 (0-0)

1-0 Suliga 62’
2-0 Bednarek 75’
3-0 Zuzak 86’

STAROŚCIN: Piechura – Bednarek, Chełmecki [k], Harasimczuk, K.Kurzawa, Pajor, Podgóreczny, Suliga, Tomicki, P.Żmuda (60.Ł.Żmuda), Zuzak.
Trener: Mirosław RĘBILAS.

NKS START: Stan – Burnecki, Chrabański, W.Czech, Miłosz Golonka, M.Kowalczyk, Krupiński, K.Matłosz [k], Okularczyk, I.Pabiniak, Szczygieł.

Sędziowała: Katarzyna Gaweł (KS Opole).

Żółta kartka: M.Kowalczyk (75.).