1JS: Start Namysłów - LZS Sławice 5-1

Odsłony: 4366

Nerwowe widowisko obejrzeli nieliczni kibice, którzy w niedzielne przedpołudnie pofatygowali się na namysłowski stadion. W meczu juniorów starszych czerwono-czarni wysoko pokonali rówieśników ze Sławic, choć końcowy rezultat może być nieco mylący. Owszem, NKS zasłużył na 3 punkty, lecz nie przyszły mu one w udziale łatwo. Lepiej w mecz wszedł LZS, który w 10’ objął prowadzenie za sprawą Pawlety. Podrażnieni gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, lecz przez długi czas im się to nie udawało. Dopiero 6 minut przed końcem pierwszej połowy starty odrobił Krupiński. Po zmianie stron stroną aktywniejszą byli podopieczni Kamila Błach, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Inna sprawa, że i goście nie zamierzali się tylko bronić, także próbując zaskoczyć stojącego między słupkami Stana. Wreszcie po godzinie gry Szczygieł dał nam prowadzenie. Zadanie parę minut wcześniej ułatwił nam jednak Kokoszka, który w bramkowej sytuacji złapał jednego z naszych graczy za koszulkę i za to wyleciał z boiska. W 67’ Świerczyński podwyższył wynik, natomiast niecałą minutę później było już 4-1, po tym jak kapitan Startu znów znalazł drogę do siatki. A gdy w 72’ Rzeczycki w bezpardonowy sposób zaatakował kolejnego namysłowianina i tak jak kolega wcześniej, też przedwcześnie opuścił murawę, stało się jasne, że Start tego meczu przegrać nie może. Z decyzją arbitra nie mógł pogodzić się trener gości, który po głośnym nieparlamentarnym komentarzu usunięty został z ławki rezerwowych. Ostatecznie wyrok na sławiczanach wykonał raz jeszcze Świerczyński, w 86’ kompletując hat-tricka, dającego tym samym wygraną NKS-u aż 5-1. Po niedzielnej wygranej nasz zespół przesunął się na 5. miejsce w tabeli, po 11. kolejkach mając na koncie 18 punktów (6-0-4, bramki 38-28). Szanse na awans mamy jednak nikłe, gdyż prowadzący w tabeli OKS Olesno nie stracił jeszcze punktu, przeważnie gromiąc konkurencję (10 meczów, 30 punktów, bramki 61-7). [KK]

Namysłów, dn. 06.11.2016 r. (niedziela) – godz. 10:00
11. kolejka I ligi juniorów starszych, grupa I

NKS START NAMYSŁÓW – LZS SŁAWICE 5-1 (1-1)

0-1 Pawleta 10’
1-1 Krupiński 39’
2-1 Szczygieł 61’
3-1 Świerczyński 67’
4-1 Świerczyński 68’
5-1 Świerczyński 86’

NKS START: Stan – Burnecki, Chrabański, W.Czech, Miłosz Golonka, Kilan (46.Szczygieł), M.Kowalczyk, Koziak (46.I.Pabiniak), Krupiński, K.Matłosz, Świerczyński [k].
Trener: Kamil BŁACH.

SŁAWICE: K.Buhl [k] – Mateusz Buhl, Kalla (65.Maciej Buhl), Knosala, Kokoszka, Kulik, Mochnik, Pawleta, Rzeczycki, Sochor, Zając.
Trener: Łukasz DZIWAŃSKI.

Sędziował: Sławomir Bryś (KS Opole).

Żółte kartki: Chrabański (70.) – Pawleta (41.), Rzeczycki (70.).

Czerwone kartki: Kokoszka (55.), Rzeczycki (72.).