LM: Dwie porażki

Odsłony: 4862

Trzecia seria gier nie była korzystna dla piłkarzy i kibiców młodzików Startu Namysłów. Obie nasze drużyny rozegrały w ubiegłym tygodniu swoje mecze i niestety, obie nieznacznie przegrały. Pierwszy zespół uległ w gościach Motorowi Praszka, natomiast ekipa numer dwa minimalnie oddała pole Piastowi Gorzów Śląski. Szczegóły prezentujemy poniżej. [KK]

Drużyna czerwono-czarnych pojechała do Praszki z nastawieniem walki o pełną pulę. Nie udało się jednak osiągnąć planu, gdyż uległa Motorowi I 3-5. Rywale bardzo szybko – bo już w 6’ – osiągnęli dwubramkową przewagę, ale ambitnie grający namysłowianie w 25’ doprowadzili do remisu. Tymczasem jeszcze przed przerwą straciliśmy trzecią bramkę i chłopcy po zmianie stron zmuszeni byli gonić wynik. Ofensywna gra spowodowała jednak stratę dwóch kolejnych bramek. W końcówce Smagacz skorygował wynik na 3-5, ale na więcej naszych młodzików nie było już stać. Bohaterem zawodów został Madeła, autor trzech goli dla Motoru I.

Praszka, dn. 12.09.2016 r. (poniedziałek) – godz. 17:00
3. kolejka Ligi Młodzików, grupa I Kluczbork

MOTOR I PRASZKA – START I NAMYSŁÓW 5-3 (3-2)

5-3 Smagacz 50’

MOTOR I: Stachulec – Jabłoński, Kierpacz, Ławny, Madeła, Mirowski, Noga [k], Ślusarczyk, Szyszka, Werner.
Grali ponadto: -.
Trener: Marcin OLSZAŃSKI.

START I: Fila – Banaś [k], Borys, S.Gacek, A.Kowalczyk, Matuszek, Raduchowski, Smagacz, Szczęśniewski, Szuster, Zemella.
Grali ponadto: Biliński, I.Makarow, W.Makarow.
Trener: Krystian BŁACH.

Sędziował: Adam Szkopiński (KS Opole).

Widzów: ?.

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

Nominalnie drugi zespół Startu w piątek rywalizował u siebie z Piastem Gorzów Śląski, któremu po zaciętej grze minimalnie uległ. Porażka 2-3 ujmy nam nie przynosi, natomiast pozostawia pewien niedosyt, bo ambitna gra gospodarzy mogła dać im punkty. Do przerwy padł tylko jeden gol, a zdobyli go w 24’ goście. Niedługo po zmianie stron Warowy doprowadził wprawdzie do wyrównania, jednak z korzystnego wyniku cieszyliśmy się niecałą minutę. A po kolejnych sześciu przegrywaliśmy już 1-3. Pięć minut przed końcem Białowąs dał Startowi gola kontaktowego, lecz mimo ofiarnej i zaciętej walki do ostatnich sekund meczu, czerwono-czarnym nie udało się doprowadzić do remisu.

Namysłów, dn. 16.09.2016 r. (piątek) – godz. 17:00

START II NAMYSŁÓW – PIAST GORZÓW ŚLĄSKI 2-3 (0-1)

0-1 Gajewski 21’
1-1 Warowy 34’
1-2 Micer 35’
1-3 Zmudzik 41’
2-3 Białowąs 55’

START II: Kot – Fiedeń, Hrebenyk, Kobryń [k], Kwiatkowski, Pietrusiak, Saganowski, Semkijasz, Warowy.
Grali ponadto: Bajgier, Białowąs, Stolarz.

PIAST: Piśla – J.Adamczyk, K.Adamczyk, Grzegorczyk, Kandzia, Kociubiński, Skulimowski, Wieczorek, Wójcik, Zmudzik [k], Żyta.
Grali ponadto: Baran, Gajewski, Jasiński, Micer, Pigło, Ptak.
Trener: Piotr DZIÓB.

Sędziował: Sławomir Bryś (KS Opole).