OLT: Start Namysłów - Start Dobrodzień 2-1

Odsłony: 4147

W piątek rozegrano 2. kolejkę OLT, w której młodzi reprezentanci naszego klubu zmierzyli się w walce o punkty z rówieśnikami z Dobrodzienia. Mecz rozgrywany przy Pułaskiego 5 przyciągnął uwagę i zaciekawienie rodzin oraz przyjaciół zawodników, a na trybunach zasiadło 40 osób. Goście, to tegoroczny debiutant w OLT, którzy w swoim pierwszym meczu ulegli 2-4 kędzierzyńskiemu Chemikowi u siebie.

Od początku większa ochotę do gry wykazywali zawodnicy z Namysłowa, prowadząc grę na połowie rywala. Jednak w 12’ nadziali się na kontrę, którą strzałem z linii pola karnego wykończył Kiermasz. Piłka tuż przed bramkarzem zrobiła kozioł i wpadła przy słupku bramki bronionej przez Letkiego. Od tej pory atakowali juz tylko namysłowianie. W 17’ indywidualną akcję lewą stroną boiska przeprowadził kapitan Kowalczyk, kończąc ją efektownym uderzeniem w długi róg bramki strzeżonej przez Waloszczyka i mieliśmy już 1-1. To dodało animuszu miejscowym, którzy atakowali jeszcze śmielej do końca pierwszej części gry.

Od początku drugiej połowy czerwono-czarni znów przeważali, pozwalając gościom na tylko jedną akcję w tym okresie gry, między innymi dzięki bardzo dobrej asekuracji linii obrony przez bramkarza Dawida Gacka. Pomimo wielu dośrodkowań i dogodnych sytuacji, aby zdobyć bramkę, na upragnione trafienie musieliśmy czekać prawie do końca meczu. W 64’ Kowalczyk prostopadłym podaniem z połowy boiska świetnie uruchomił wchodzącego z drugiej linii Michała Gacka, a ten strzałem bez przyjęcia umieścił piłkę w siatce. Do końca zawodów Start utrzymywał piłkę na połowie rywala, nie dając przeciwnikowi nawet pomyśleć o przeprowadzeniu kontry. [KaB]

Namysłów, dn. 09.09.2016 r. (piątek) – godz. 17:30
2. kolejka Opolskiej Ligi Trampkarzy

NKS START NAMYSŁÓW – START DOBRODZIEŃ 2-1 (1-1)

0-1 Kiermasz 12’
1-1 J.Kowalczyk 17’
2-1 M.Gacek 64’

NKS START: Letki – A.Fiedeń, M.Gacek, Huck, J.Kowalczyk [k], Kubicki, Maryniak, Mielczarek, N.Morga, M.Oleśków, Wojciaczyk.
Grali ponadto: Bociański, Dobroć, D.Gacek, Wiśniewski, Wróbel.
Trener: Kamil BŁACH.

DOBRODZIEŃ: Waloszczyk – Dusiewicz [k], Grzebiński, Kiermasz, Moskalik, Musioł, Nowak, Paliga, Polok, Rust, Zając.
Grali ponadto: Kłys, Krafczyk, Misiak, Sowa.
Trener: Piotr HABERLA.

Sędziował: Mirosław Tokarski (KS Opole).