LM: Inauguracyjny dwumecz bez punktów

Odsłony: 5459

Jako ostatni do rozgrywek ligowych przystąpili młodzicy Startu Namysłów. W miniony poniedziałek nasze dwie drużyny rywalizowały z rówieśnikami Kluczborka. Niestety, w obu przypadkach konfrontacje te zakończyły się porażkami. Pierwszy zespół wysoko przegrał z „jedynką” MKS-u (1-9), z kolei w meczu nominalnych rezerw ekipa Krystiana Błach poniosła porażkę różnicą trzech goli (1-4). Szczegóły poniżej. [KK]

Pojedynek „jedynek” okazał się bardzo jednostronny. Ubiegłoroczny mistrz potwierdził swoją klasę, z impetem rozpoczynając kolejny sezon w tej kategorii wiekowej. Biało-niebiescy już do przerwy wypracowali sobie dużą przewagę bramkową, którą po zmianie stron powiększyli. Bohaterami gospodarzy zostali Szymon Grzelak oraz Oliver Glinny, gdyż obaj zanotowali po hat-tricku. Dla namysłowian o honorowe trafienie postarał się Jakub Matuszek, trafiając do siatki w ostatnich sekundach rywalizacji.

Kluczbork, dn. 05.09.2016 r. (poniedziałek) – godz. 17:00
1. kolejka Ligi Młodzików, grupa I

MKS I KLUCZBORK – START I NAMYSŁÓW 9-1 (5-0)

9-1 Matuszek 60’

MKS I: Śmiałek – Begar [k], Czysty, Glinny, Grzelak, Kukla, Śliwiński, Wietecki, Zacharasiewicz.
Grali ponadto: Domagała, Białek, Brząkała, Filarski, Kołodnicki.
Trener: Tomasz CHATKIEWICZ.

START I: Fila – Banaś [k], Klimza, A.Kowalczyk, Matuszek, Raduchowski, Smagacz, Szuster, Zemella.
Grali ponadto: Biliński, Borys, S.Gacek, I.Makarow, W.Makarow, Smolarczyk, Szczęśniewski.
Trener: Krystian BŁACH.

Sędziował: Arkadiusz Zadworny (KS Opole).

Widzów: ?.

Mecz trwał: 60 minut (30+30).

Konfrontacja młodzików drużyn rezerwowych Startu i MKS-u zakończyła się wyraźnym sukcesem gości. O końcowym rozstrzygnięciu w głównej mierze zadecydowała pierwsza część spotkania, w której to goście z Kluczborka zdobyli wszystkie bramki. Po zmianie stron rywale pozwolili nieco pograć miejscowym, co czerwono-czarni starali się skrzętnie wykorzystać. Naszą drużynę stać jednak było tylko na bramkę honorową, zdobytą zaraz po przerwie, a jej autorem okazał się Klimczak. Na więcej, mimo kilku szans, nie pozwolili im już przeciwnicy.

START II NAMYSŁÓW – MKS II KLUCZBORK 1-4 (0-4)

0-1 Kwiatkowski 1’ gol samobójczy
0-2 Patek 10’
0-3 Barut 19’
0-4 Barut 30’
1-4 Klimczak 32’

START II: Klimczak – Białowąs, Fiedeń, Hrebenyk, Kobryń [k], Kot, Kwiatkowski, Pietrusiak, Semkijasz, Warowy.
Grali ponadto: -.

MKS II: Iwanicki – Barut, Drapiewski, Fojtar, Jabłoński [k], Magdziarek, Marciniszyn, Patek, Sygulka, Tabisz, Wicher.
Grali ponadto: Balzano, Hobot, Kawałkowski, Nakonieczny, Walek, Wolny.
Trener: Sebastian KOSTRZEWA.

Sędziował: Kamil Zator (KS Opole).